Turniket – nezbytná součást fungujícího podniku

Turniket – kdo by toto cizojazyčně znějící slovo neznal? Je převzato z francouzského „tourniquet“ a znamená samozřejmě otáčivé či kontrolní zařízení. Turnikety vidíme prakticky všude – v obchodních centrech, v metru, na letištích či v různých podnicích u recepce – jsou už tak běžně zařazeny do našich životů, že je vlastně ani pořádně neregistrujeme. Pojďme se na ně podívat blíže.

Jak vypadaly turnikety dříve?

Předchůdce turniketů byly samozřejmě obory, jež sloužily pro chov zvířat. Fungovaly jako průchod pro lidi, ale zvířatům vstup či odchod z obory neumožňovaly. Nejčastěji se užívaly pro chov ovcí. Nicméně – doba jde samozřejmě dopředu, stejně jako nejrůznější technologické postupy, takže dnes můžete vidět už jen ty nejmodernější druhy turniketů. Slouží hlavně pro kontrolu vstupu oprávněných osob či jako náhrada za „píchačky“, kdy evidují příchody a odchody zaměstnanců.

Tip redakce:  Dětské samolepky na zeď

Který turniket je ten „správný“?

V dnešní době existuje již množství turniketů – některé jsou podmíněny poplatkem, jiné fungují na principu přiložení čipové karty či lístku s čárovým kódem. Před jeho výběrem je nutno vzít v potaz, kde bude umístěn a jaký bude plnit účel. Nemůžete pořídit stejný turniket například na recepci hotelu a zároveň do IT firmy, která si pečlivě střeží vstup jen pro pár vybraných zaměstnanců. Zároveň je třeba zvážit, či bude povolovat vstup jednosměrný nebo obousměrný.

Je libo moderní design?

A konečnou otázkou je, zda dáváte přednost vyšperkovanému designu či technologii. Ty nejmodernější turnikety totiž mohou kombinovat celou škálu materiálů, a přitom si zachovat maximální funkčnost a přísně bezpečnostní požadavky. Architektonicky jsou schopny splnit dříve nesplnitelné možnosti realizací.

Tip redakce:  Muteo od Sapeli získává šesté mezinárodní ocenění

Dávno už jsou ty časy, kdy byly otočné turnikety nejoblíbenější městskou hračkou pro děti, které křepčily kolem dokola a nemohly se této zábavy nabažit. Dnes jsou turnikety nezbytné pro bezpečné fungování mnoha společností.  

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz