Tráva, plevel, byliny. Jak se poprat s alergií?

Pro alergiky citlivé na trávu, plevel a byliny rozhodně není nástup léta ta nejlepší zpráva. Zatímco pro zdravého člověka je letní příroda pastvou pro oči, u alergiků vyvolává přehnanou imunitní reakci. Může jít o vyrážku, kýchání a často také alergickou rýmu. Pro úlevu od nepříjemných nosních potíží si nyní můžete v lékárně pořídit tixotropní sprej Nozitix na bázi přírodních olejů, který sníží otok nosní sliznice, zklidní její podráždění a ještě ji šetrně ošetří.

 

Ačkoli obecně připadá vrchol pylové sezóny na přelom jara a léta, spousta alergiků si neoddechne ani s nástupem prázdnin. Tedy v období, které je hlavní sezónou pylových alergenů trav a plevelů, bylin jako jsou heřmánek, jetel, jitrocel a pampeliška či obilovin.  Teprve s přechodem léta do podzimu začnou mezi alergeny převládat výtrusy plísní a hub, které bývají na shnilém dřevu.

V létě bývají koncentrace pylových zrn v ovzduší, respektive alergenů, nejvyšší dopoledne. V této době raději neotvírejte okna, aby vám pyl nenalétal do bytu či do domu.  Čím víc se budete svým alergenům vystavovat, tím mohou být zdravotní potíže horší. Pro alergiky je také lepší, když si delší pobyt v přírodě naplánují mimo rizikovou dobu. Po návratu domů je třeba jít hned pod sprchu a důkladně se umýt, a to i vlasy. Nezapomeňte ani na to, že když sekáte trávu na zahradě, měli byste si vzít přes ústa a nos ochrannou roušku.

Prevence se vyplatí

Základní preventivní pravidlo zní – snažte se kontaktu s alergeny vyhnout nebo jej alespoň co nejvíc minimalizovat. Při pobytu venku noste sluneční brýle, aby vám pyl nevletěl do očí. Každý večer si sprchujte tělo i vlasy, abyste smyli pylová zrna, která by vás mohla v noci dráždit. Dopřejte si dovolenou u moře, protože slaný vzduch dělá dobře dýchacím cestám. A samozřejmě pokud máte předepsané léky na alergii, nezapomínejte je užívat včas.

Na podrážděnou a oteklou nosní sliznici si v lékárně pořiďte volně prodejný tixotropní nosní sprej Nozitix, který díky kombinaci přírodních olejů – jako jsou olivový olej, olej z perily křovité a z jedle sibiřské, eukalyptový a mátový olej – nosní sliznici zvlhčuje a zvláčňuje, snižuje otok nosní sliznice a s pomocí vitaminu E zklidňuje její podráždění. Unikátní tixotropní vlastnosti zajistí rovnoměrné nanášení přípravku a tím pádem i to, že z povrchu nosní sliznice nestéká a vytváří silnou ochrannou a hydratační vrstvu. Nozitix je vhodný pro každé roční období, pro dospělé i děti od 3 let. K dostání je v lékárnách. Více informací na www.nozitix.cz

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz