Tisková zpráva pro každého

Tisková zpráva je univerzálním nástrojem k upoutání pozornosti. Moc nestojí, můžete jich vydávat desítky a přesto je má většina běžných lidí i menších podnikatelů spojené s velkými nadnárodními společnostmi. Ale nemusí tomu tak být – začít vydávat tiskové zprávy je jednoduché!

Tisková zpráva

tiskVydávat tiskové zprávy může vskutku každý. Jde o nejjednodušší formu reklamy, která dokáže vytěžit z ničeho zlato. Tiskovou zprávu si můžete detailně promyslet, můžete využívat nejjemnějších nuancí a sami rozhodujete, jestli bude vaše zpráva zajímavá, nebo půjde o další položku na seznamu “na vyhození”.

Je důležité si uvědomit, že na rozdíl od jiných forem reklamy je tisková zpráva jednou z nejbezpečnějších. Nevznikají prakticky žádné finanční nároky, neboť tisková zpráva obvykle stojí v řádech stokorun až lehkých tisíců – záleží pochopitelně na kvalitě. Vůči tiskovým konferencím či placeným PR článkům a místech ve vyhledávačích stojí obvykle méně, navíc máte výhodu v možnosti důkladné kontroly a možnost ovlivnit, na koho vaše tisková zpráva zacílí.

Tisková zpráva se navíc zpravila šíří rychlostí blesku. Stačí ji vydat, rozeslat vybraným novinářům či společnostem pomocí e-mailu a pouze čekat, kdy se začnou objevovat první reakce. Důležité je však nezapadnout do mediální šedi – pokud vaše tisková zpráva neupoutá cílovou skupinu, jde o zbytečnou námahu.

Je proto nezbytné se řídit některým základními pravidly. Tisková zpráva by měla mít logickou posloupnost, avšak nejdůležitější informace umisťujeme na začátek – v dnešní době nemá nikdo čas procházet stovky slov, než nakonec najde kýženou informaci. Svou tiskovou zprávu navíc můžete vyšperkovat i po designové stránce, a dát tak na první pohled obyčejnému textu nádech něčeho speciálního.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz