Tepelná čerpadla

Rozhodujete se, zda si pořídit tepelné čerpadlo? Na následujících řádcích vám tepelná čerpadla představíme a zmíníme se o jejich přednostech, kterými oplývají. První otázkou, kterou bychom se před vlastním pořízením tepelného čerpadla měli zabývat, zní takto:

Jak poznat kvalitní tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Při výběru určitě nehleďte v první řadě na cenu. Přeci jen nemůžeme chtít po tepelném čerpadle za nízkou cenu, aby umělo to, co zvládají dražší tepelná čerpadla. Na které kritérium se při řešení otázky kvality zaměřit? První, co vypovídá o kvalitě přístroje, je materiál, ze kterého je tepelné čerpadlo vyrobeno. Dalším velice důležitým faktorem je ten topný, který vypovídá o energetické účinnosti zařízení, jež dodává do systému teplo. Jistě si kladete otázku, jak je to s cenou tepelného čerpadla. Cena tepelných čerpadel se díky konkurenci a zvyšující se poptávce snižují. V ceně se pak odráží i kvalita přístroje, kterou určíme velice snadno podle výše topného faktoru a výrobního materiálu. Cena provozu pak závisí na hodnotě topného faktoru tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla

Proč tepelné čerpadlo?

Na otázku najdete spoustu možných odpovědí, ať už to jsou výhody, jako jsou nízké provozní náklady, které činí 1 KW dodané energie na 3 KW výkonu. Dále pak úspora na elektrospotřebičích, chráníte životní prostředí a je možné za používání alternativního zdroje energie získat dotační podporu, již nabízí stát, kraj, ale třeba i vaše město. Topný faktor označuje účinnost tepelných čerpadel. Vyjadřuje poměr vyrobeného tepla v závislosti na spotřebovanou elektrickou energii. Čím vyšší topný faktor je, tím je provoz zařízení pro majitele levnější. Princip, na kterém tepelné čerpadlo pracuje, je založen na vlastnosti termodynamického cyklu vypařování, komprese a kondenzace chladiva cirkulujícího v uzavřeném okruhu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz