Televize: Toulavá kamera

Od roku 2003 každou neděli dopoledne provází moderátorský pár Iveta Toušlová a Josef Maršál diváky prvního programu České televize po zajímavých místech České republiky. Cestovatelský cyklus získal takovou oblibu, že reportáže byly vydány i knižně. Režie pořadu se ujal Hanuš Hackenschmied.

Když v roce 2003 Česká televize představila nový cyklus cestující po vlastech českých, málokoho tehdy napadlo, že se bude vysílat dvanáct let a že zpracuje na patnáct stovek reportáží. Málokdo by si navíc řekl, že Česko je natolik atraktivní zemí, že po tolika letech vysílání budou mít tvůrci stále zásobu dalších zajímavých míst.

červená lhota

Cíle Toulavé kamery jsou různé: jedná se o hrady a zámky, města, muzea sbírky či rodné domy slavných osobností, ale také o památky přírodní či technické. Pořad každou neděli dopoledne dokazuje, že Česká televize má co nabídnout turistům.

Sedmnáct knih a interaktivní mapa

Podobně neočekávaná byla také úspěšnost tohoto pořadu. Na žádosti diváků byly vybrané reportáže vydány knižně, nicméně těchto knih už vyšlo dokonce 17!

Také web pořadu nabízí určité doplnění televizních reportáží. Jsou zde fotografie míst, ale především mapa České republiky, kde jsou zaznačena zdokumentovaná místa. Po rozkliknutí se vám text s informacemi o daném cíli, fotografie a videoreportáž. Ideální plánovač výletů.

Jak chutná Česko

Česká televize v minulosti v době letních prázdnin vysílala také speciál „Toulavá kamera ochutnává Česko“, který se zaměřoval na významné regionální potraviny v různých krajích České republiky. Moderátoři pořadu, Iveta Toušlová a Josef Maršál také většinou zavítali do výroby a zkusili si daný produkt vyrobit. A zjistili, že práce to rozhodně není jednoduchá… Po úspěchu projekt pokračoval o rok později pod názvem „Toulavá kamera vychutnává Česko“. Knižně vyšla také kuchařka.

Toulavá kamera, neděle 10.00, ČT1

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz