Taneční představení Diptych

Po tomto unikátním a nadčasovém představení tanečního uskupení “Diptych” si člověk uvědomí, že je zbytečné, ba možná až hříšné, dělat předčasné závěry. Až neuvěřitelně procítěné pohyby umělců a báječná souhra světla a stínů, a především umění ji načasovat tak, aby vzniklo něco nového a zároveň unikátního, jsou to, co “Diptych” vlastně proslavilo.

Diptych divadlo

Impulsivní tanec s nádechem baletu vás zaujme od samého počátku, příjemná tlumená hudba tvoří pouze doprovod, který si ladně pohrává nejen se srdcem samotných tanečníků, ale vtáhne do děje i vás. Tomuto druhu umění nemusíte vůbec porozumět, abyste pochopili precizně připravovanou choreografii, která je autorským dílem vynikajícího umělce a tanečníka, jímž je Michal Záhora. Je velmi uznávanou osobností a již samotný název tanečního představení slibuje velkolepou podívanou. Spolu s Radkem Bohatou vstupují do úvodního děje výhradně jako mužská dvojice, od níž laik a nezaujatý divák nečeká příliš mnoho. Po první minutě tak vážného a výjimečně procítěného tance budete litovat svého prvního dojmu, který se výrazně liší od těchto okamžiků.
Diptych

Sólistka Dagmar Chaloupková vás dojme svým nástupem do děje, její pestrost a dynamika výrazů vás uchvátí a z celého představení již nespustíte oči. Perfektně zvolené stínové a světelné efekty dodají na estetičnosti a zčásti také na dramatičnosti. Toto představení si rozhodně nenechte ujít, bude vás nutit zapřemýšlet se nad dějem samotným, budou vás zajímat také pocity účinkujících umělců, a kdesi v podvědomí si uvědomíte, že v polovině vystoupení se snažíte jejich impuls a aktivitu přenést i do svých pohybů celého těla. Nechte se unést úžasnou atmosférou tanečního uskupení “Diptych“, již samotný název vás nutí zpozornět.
Mimořádně vydařená a pečlivě připravená choreografie stojí za vidění a vřele toto představení doporučuji široké veřejnosti.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz