Tak dlouho jsem počítal daně, až jsem si účetní raději našel

Období podávání daňového přiznání je noční můrou snad každého podnikatele, tedy i mě. Poněkolikáté za sebou jsem si tohle tvrzení dokázal na konci února 2016, kdy jsem si řekl, že by bylo prima dát dohromady všechny doklady, spočítat zisky a vyplnit formuláře pro finanční úřad, zdravotní pojišťovnu a sociálku. Výdaje uplatňuji taxou, a tak jsem si říkal, že to nebude žádná velká věda.

Účet

Daně

Daně jsou za dveřmi

…a krutě jsem se zmýlil, protože jsem zjistil, že se mi půlka faktur někam schovala a druhá půlka nedává moc velký smysl. Musel jsem se vrhnout do prohledávání výpisů z elektronického bankovnictví, velká sranda to ale také nebyla – účet jsem měl totiž jen jeden, s osobní a podnikatelskou evidencí dohromady. Nakonec jsem se dopátral nějaké uvěřitelné částky, stáhnul jsem si formulář daně z příjmů a pustil jsem se do práce. Ani tady jsem nepochodil, vycházeli mi totiž blbosti. Po prvním výpočtu jsem měl finančnímu úřadu zaplatit 10 000 Kč, po druhém mi 5 000 Kč vracel. „Matěji, takhle to nepůjde“, řekl jsem si a zavolal jsem kamarádovi Ondrovi, který je proslulý tím, že zná snad všechny lidi na světě. „Neznáš nějakého dobrého účetního?“ ptal jsem se ho snad v půlce března.

Účetnictví jedině od Zuzany

“Znám, znám! Účetnictví na Praze 4 přece! Zuzana Háková!”, znělo doporučení a moje odevzdání přehledů na úřady včas konečně začalo dostávat realistické obrysy. Víc informací o Zuzce jsem si našel na jejím webu, domluvil jsem si schůzku po telefonu a vypravil se za ní s doklady takřka v krabici od bot. Po třech dnech od schůzky jsem dostal perfektně vypracované přehledy a ani mě to moc nebolelo, měl jsem tedy radost a mohl jsem zase chvíli klidně spát. Popravdě, nejenom chvíli, se Zuzkou jsem totiž navázal dlouhodobou spolupráci. Moji daňovou evidenci spolu táhneme už půl roku a já si nemůžu vynachválit, proto jsem se rozhodl, že jí rád udělám tohle PR. Takže pokud hledáte někoho, kdo vám pomůže ze šlamastiky či bude celoročně spravovat vaše účetnictví, je Zuzana Háková rozhodně správnou volbou. A co umí?

  • Zaúčtuje všechny dodané doklady (přijaté a vydané faktury, příjmové a výdajové pokladní doklady, bankovní výpisy a všechno ostatní)
  • Vytvoří přehledy příjmů a výdajů
  • Dá dohromady přehled o majetku a závazcích

Tak hurá za ní – třeba se u Zuzky někdy potkáme a podrbeme spolu o tom, jaká je účetnictví psina.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz