Svoboda projevu po česku

Myslíte si, že je v České republice svoboda projevu!

Dnes jsem se na vlastní kůži přesvědčila, že není. Svoboda slova je pouhá fráze, které mají naši politici plná ústa. Bohužel, slova projevu byly, a budou vždy poplatné době. Pokud tedy již vyslovíte svůj názor, narazíte na jisté mantinely, které Vás nepustí dál. Samozřejmě, pokud budu pouštět do světa, že dotyčný je magor, mohu očekávat (ne)přiměřené následky,  Nicméně, poslední dobou svoboda projevu v České republice zabloudila do jiných dimenzí. Jestliže právě dnes prohlásím, že jmenovaný je magor a lhář, budu oslavována jako hrdinka, ale pokud sdělím svůj vlastní názor, který se nedej Bože rozchází s přesvědčením a smýšlením rádoby většiny, budu umlčena, viz například vysoká škola.

Svoboda

Svoboda projevu

S příchodem na vyšší stupně škol je do nás studentů vštěpováno, abychom měli vlastní postoje, a především názory na dění ve společnosti, a nejen té české. Jak jsem se ale přesvědčila, tyto naše názory se nesmí rozcházet s postoji pedagogů. V horším případě je pedagog stejného smýšlení jako jeho student, ale ve svém vlastním zájmu musí zachovávat názor většiny. Bohužel, pedagogičtí pracovníci vždy pracovali, pracují, a nadále budou pracovat v zájmu daného politického systému, zajisté aniž by si to mnohdy uvědomili. Je to svým způsobem jejich pud sebezáchovy. Protože, nikdo z nás nemá zájem na ztrátě svého zaměstnání, o to více to platí pro pedagogy.

My studenti buď tuto situaci budeme plně akceptovat, nebo budeme sklízet negativní reakce od vedení škol resp. pedagogů. Příkladem buď seminární práce. Napsala jsem seminární práci na ožehavé téma, a v současnosti do značné míry hodně diskutované téma. Každý jistě uhodnete její téma. … ano, máte pravdu, je to současný terorismus! K tomuto tématu jsem vyslovila svůj vlastní názor, ne pouze veřejnou polemiku českých médií, ať již se jedná o soukromoprávní nebo veřejná. Bohužel, můj názor nebyl pedagogem akceptován, čili jednoduše řečeno, moje odborná práce nevyhovovala zadaným vysokoškolským kritériím.

Na závěr musím podotknout, nejsem terorista, ani anarchista, ani rasista, a ani fašista. Jsem student vysoké školy, který bohužel ke své škodě racionálně přemýšlí.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz