Supervýkonný stroj pro profesionály

Existují profese, kdy potřebujete stroj s opravdu značným výkonem. Detailní 3D model se těžko dělá na obyčejném PCčku, natožpak na klasickém notebooku. Při těchto profesích není vhodné spoléhat na počítače určené pro masovou populaci, ale poohlédnout se po něčem lepším. Řešením může být například workstation. Co to je a jaké jsou její přínosy si ukážeme v následujícím článku?

Co je to workstation?

V překladu pracovní stanice znamená počítač (většinou vzhledem připomínající klasické PC skříňovitého typu), který je určen pro profesionální využití vyžadující velmi vysoký výkon. Protože workstation se zpravidla používá při modelování složitých objektů, mývají tyto pracovní stanice obvykle také slušné grafické kapacity.

Možnosti využití

Možnosti využití workstations jsou poměrně rozsáhlé. Nejčastěji se jedná o vědecko-technickou sféru. To může znamenat počítače využívané při složitém výzkumu a modelování, stejně jako počítače využívané při běžné komerční činnosti, kde je jen nutné vytvářet sofistikovanější modely. Tyto pracovní stanice mohou být také skvělým pomocníkem pro profesionální střih videa a tvorbu filmu celkově. Tyto činnosti také vyžadují vysoký výkon, který nejsou vždy klasické počítače schopny poskytnout. Kdo ale kupuje workstation, sám obvykle ví, jak ji využít nejlépe.

Levné workstations?

Teď si určitě kladete otázku, kolik stojí workstation? Odpověď je, že jejich ceny jsou velmi rozdílné. Při zběžném průzkumu internetu vidíme, že ceny workstations v předních českých e-shopech se pohybují zhruba v řádu vyšších desítek tisíc. To je při dnešních cenách poměrně hodně. Naštěstí existují i levnější řešení. Například největší český prodejce serverů Czech Server nabízí opravdu levné workstations. Někdy bývají lehce starší, či repasované (repasi provádí sám Czech Server, takže se není čeho bát), ale pro účely naprosté většiny profesionálních uživatelů tyto workstations plně postačují.

Obrázek 1 Workstation DELL se stala ve firmách synonymem spolehlivosti. Na Czech Serveru jich pro vás mají hned několik.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Clanky.cz

Svet-Zeny.cz

Press-News.cz

 

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz