Střešní nosiče – jak je namontovat?

K namontování střešního nosiče není zapotřebí žádného odborníka a zvládnete to tak hravě sami. S našimi tipy budete vědět hned jak na to – není to opravdu nic složitého. Střešní nosiče zvládne namontovat opravdu každý.

Než začnete

Montáž střešních nosičů se liší podle způsobu uchycení na vozidlo. Ty se dělí na několik typů:

  1. připevnění za rám dveří
  2. připevnění s pevnými body na střeše
  3. integrované podélníky – hagusy, klasické podélníky – hagusy

Na každý z těchto způsobů uchycení se připevňují střešní nosiče jinak, nejsou na sebe ani kompatibilní, protože každý typ uchycení má svůj vlastní typ patek. Vždy prvním krokem při sestavování nosiče je nastudování manuálu, který k nosiči je – tam je všechno vždy podrobně a přehledně vysvětleno. Naprostou nutností je pak nastavit rozteč patek vždy podle rozměrů uchycení na vašem voze.

Jak upevnit autoboxy

Upevnit střešní boxy je nenáročné a zvládne to každý, i ti, kteří je vidí úplně poprvé. Základem jsou již namontované střešní nosiče – k jejich montáži vám postačí správný klíč, podle typu uchycení – stranový nebo imbusový. Autobox se na nosič položí, odemkne a otevře. Uvnitř autoboxu jsou čtyři posuvné šroubovací hlavice, které jednoduše šroubováním povolíte a rozevřete kleštičky sloužící k připevnění – ty najdete na spodní straně. Posunete je do potřebného rozmezí podle vašich střešních nosičů a jednoduše utáhnete.

Jak na nosiče kol

Pro přepravu jízdních kol autem máte dvě možnosti, kam kola umístit. Střešní nosiče kol, které jak už název napovídá, se upevňují na střechu auta – musí mít střešní příčníky. Vždy si dávejte pozor na maximální povolené zatížení střechy, protože kola s celou výbavou mohou vážit skutečně dost. Nosiče kol na tažné zařízení jsou oblíbenější a také více doporučovány, ovšem musíte mít na autě tažné zařízení.

Není to opravdu žádná věda, a tak vám nic nebrání v tom vyrazit na dovolenou nebo výlet s plnou polní – vaše auto už totiž přepraví cokoliv.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz