Šťastný partnerský vztah? Stačí málo!

Na začátku vztahu možná stačí to, že jsme zamilovaní až po uši, ale po pár měsících a letech, už si pouze s láskou nevystačíme. Chceme-li vztah udržet a být s partnerem šťastní, je důležité, abychom pro to něco udělali. V následujícím článku vám prozradíme, jaké jsou hlavní pilíře dlouhodobých vztahů.

Možná to zní jako klišé, ale tolerance je v každém vztahu velice důležitá. Ve vztazích v nichž chybí, schází zároveň i pohoda a štěstí a tyto vztahy pomalu spějí ke svému zániku. To, co nám na začátku na partnerovi připadalo zajímavé, vzrušující a sexy, se postupem času může změnit v něco naprosto všedního a některé partnerovy vlastnosti nebo činnosti nám dokonce mohou začít vadit. Staneme se na ně alergičtí.

Měli bychom si proto včas uvědomit, že svého partnera nemůžeme změnit a převychovat. Můžeme ho ale respektovat, naslouchat mu a vycházet mu vstříc. Ačkoli už do něj nejsme bláznivě zamilovaní tak jako na začátku vztahu, stále si ho můžeme vážit, respektovat ho a nic také nebrání tomu, aby byl naším nejbližším přítelem, kterému se můžeme se vším svěřit.

Emocionální otevřenost a sexuální přitažlivost

S partnerem bychom měli otevřeně hovořit o všech svých problémech a pocitech. Měli bychom mu však sdělovat nejen to, co nás trápí, ale i to, z čeho máme radost a dávat mu najevo, že si vážíme všeho, co pro nás dělá.

Řešení problémů bychom rozhodně neměli odkládat na pozdější dobu. Nahromaděná zloba a vztek dokáží způsobit opravdovou katastrofu. Pokud tedy nejsme s některým aspektem vztahu spokojeni, je nutné, abychom si o tom s partnerem promluvili co nejdříve.

Rovněž bychom měli s parterem hovořit o svých sexuálních přáních a fantaziích a snažit se o to, aby náš sexuální život nejen nezevšedněl, ale především o to, aby se sex z našeho vztahu nadobro nevytratil. I on totiž hraje ve vztahu důležitou roli

Podobný životní styl a hodnoty

Ať už se nám to líbí nebo ne, je pravdou, že snazší život budeme pravděpodobně mít s člověkem, který je stejné národnosti jako my, přibližně stejného věku, stejného vzdělání a pochází z rodiny, která je na tom finančně podobně jako ta, z níž pocházíme my. S takovýmto člověkem se pravděpodobně shodneme nejen na tom, jaké svátky budeme slavit a jakým způsobem, ale i např. na tom, kolik peněz a za jaké věci utratíme nebo na tom, jak vychovávat děti.

Bude-li mezi námi a partnerem velký věkový rozdíl, může dojít k tomu, že každý bude chtít žít odlišným způsobem života, rozdíl ve vzdělání zase může způsobit např. to, že si nebudeme příliš rozumět s partnerovými přáteli.

Pravdou však zůstává, že ať už jsou rozdíly mezi partnery a jejich hodnotami nebo životním stylem sebevětší, nemusí to znamenat katastrofu. Je však třeba, aby byla ve vztahu přítomna tolerance.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Clanky.cz

Svet-Zeny.cz

e-Zena.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz