Sociální sítě – je opravdu ohroženo naše soukromí?

Poslední týdny byly ve znamení vzrušených diskuzí o tom, jak Facebook narušuje soukromí všech uživatelů a shromažďuje o nich data. Je to opravdu tak? Nebo si myslíte, že pokud nic nesdílíte, v podstatě není co o vás vědět?

Kde jsou hranice soukromí?

V dnešní době v podstatě neexistuje nic, co by nemělo nálepku „chytré“. Lidé jsou neustále online, a i když tento stav poskytuje pohodlí a usnadnění v podstatě všeho, cenou je ztráta soukromí. A netýká se to pouze Facebooku. Všimli jste si někdy, že když jdete na oběd do oblíbené restaurace, podívat se do muzea nebo prostě cestujete a v průběhu fotíte, Google vám automaticky nabídne sdílení fotky v daném místě, kde se právě nacházíte? Google celkově zaznamenává aktivitu a polohu uživatele, příkladem může být, že ze svého účtu se můžete podívat na svůj celkový přehled toho, kam a jak často chodíte, a také s kým – i když vůbec nic nesdílíte!

Tip redakce:  Vybíráme levný notebook pro studenty

Říkáte si, že pokud Facebook používáte jenom jako komunikační prostředek a občas něco lajknete, nemůže o vás nikdo nic vědět? Opak je pravdou – Facebook má přístup již do samotných konverzací a pečlivě kontroluje jejich obsah. A v poslední době se hodně mluví o tom, že Facebook konverzace a jiné osobní údaje ukládá a shromažďuje.

Nebezpečí pro dospívající

Zejména mladiství jsou známí tím, že telefon či notebook v podstatě nedají z ruky. Víte však, co vaše dítě na internetu dělá? Facebook působí na naši nejzákladnější touhu – touhu být uznáván a mít přátele. Navazovat tak nové vztahy je díky sociálním sítím velmi snadné, stačí jen pár kliknutí. S tím se však pojí různá nebezpečí. Děti by měly být už odmala poučovány, že sdílet osobní informace se na internetu nesmí. Pokud zanedbáte tuto část výchovy, může se stát, že v budoucnu na osobním profilu své dcery najdete fotky ve spodním prádle. I když by se mohlo zdát, že tento trend se týká hlavně dívek, chlapci také nejsou výjimkou – mnoho z nich postuje fotky v trenýrkách či boxerkách. Poučte tak své děti o tom, kde jsou hranice.

Tip redakce:  Jak na život plný kompromisů

A co vy, jak využíváte sociální sítě? Chráníte si své soukromí?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz