Slyšeli jste už o zážitku jako je úniková hra?

Že ne, nebo jenom trochu tušíte? Tak koukněte na borce z Big Bangu, jak si poradili s únikovou místností v rekordním čase.

„Fuuj, zombíci – tam nejdu.“ Rozhodně se nemusíte bát, že na vás v každé únikové hře vyskočí zombie a bude vám bránit v řešení úkolů. Únikové hry jsou vždy různě tématicky laděné, a tak je jenom na vás, jestli budete chtít zažít bombardování Prahy, vyřešit vraždu na Žižkově, či prožít legendu o Faustovi.

Únikové hry v Praze neustále přibývají a proto může být někdy náročné si dobře vybrat únikovou hru, která bude bavit vás i vaše kamarády, nebo rodinu.

Co je úniková hra?

Představte si, že vás někdo zavře do místnosti a vy máte hodinu na to, abyste se dostali ven. V únikové místnosti na vás čeká řada nástrah, šifer a tématicky laděných úkolů, které musíte překonat. K dispozici máte svůj důvtip, postřeh, logiku, ale především tým vašich kamarádů a známých! Únikové hry jsou netradiční zážitek, o kterém si budete s přáteli či rodinou ještě celý večer vyprávět.

Bojovky a táborové hry

Pamatujete si ještě na časy táborových her a bojovek? Společně s ostatními táborníky jste plnili úkol za úkolem, až jste nakonec rozlouskli i finální quest a tím celý příběh bojovky. Únikové hry jsou velmi podobné. Jen úkoly jsou složitější, příběh silnější a technické provedení promakanější. Jedna věc ale zůstává stejná – máte radost jako malé děti na táboře. A to je skvělý pocit.

Ten umí to a ten zas tohle

Bojíte se zajít na únikové hry, protože luštění úkolů není vaše parketa nebo nechcete být před kamarády za blbce? Rozhodně se nemáte čeho bát. V únikových hrách najdete celou řadu úkolů od postřehových, manuálních, zaměřených na spolupráci, komunikaci, logiku až třeba po chemické experimenty. Každý si tak najde to svoje a každý člen týmu je vždy potřebný a nemusíte být matematický genius, abyste vyřešili pár úkolů a únikovku si užili.

úniková hra

Ideální zábava před večerní party

Úniková hra je ideální zábava před tím, než se vydáte do víru města na večerní party, nebo než zajdete na večeři s rodinou. Běžný čas na únik z místnosti je totiž jen 60 minut, takže není problém si zpestřit procházku města nebo odskočit z nakupování. Někdo se chodí do únikovky třeba i vyspat na gauč – viz veselá historka z únikové hry Bombardování Prahy. Ale to už je fakt trochu extrém.

Jak hrát a (vy)hrát?

Základem je umět dobře spolupracovat a komunikovat. Sdělovat si navzájem, na čem kdo pracuje. Jaké klíče a zámky jste už otevřeli a co jste v nich našli. Uvidíte, že každému jde něco jiného a někdy je fajn si úkoly prohodit nebo zapojit ostatní.

V životě se stává, že dva lidé koukají na stejnou věc a každý vidí něco jiného. To samé platí i v únikovkách – někdy je dobré “zásek” řešit tím, že jdete od začátku jinou cestou. Každopádně na začátku každého úkolu nejdříve důkladně prozkoumejte dané předměty a okolí.

“Jaký byl nejrychlejší čas?”. Tato otázka často zazní před vstupem do místnosti. Jsou týmy, pro které je lákavé dosáhnout rekordního času místnosti. Soutěživým typům bychom však rádi připoměli, že i cesta může být cíl.

SolvePrague.cz

SolvePrague.cz je tým nadšenců do únikových her, který pravidelně navštěvuje, hodnotí a porovnává únikové hry v Praze. Špatné únikové hry tvrdě kritizují, čímž v podstatě odrazují všechny zákazníky od jejich návštěvy. Kvalitní únikové hry detailně představí a pro hráče unikových her přichystají unikátní slevy do nejlepších místností v Praze. Každé hře potom přidělují odznaky, které si úniková hra zaslouží, jako například tyto:

Přijďte si vybrat tu ideální únikovou hru pro vás a staňte se součástí největší komunity fanoušků únikových her na SolvePrague.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz