Složte si komín z jednotlivých dílů

Komín si můžete vážně poskládat sami

Nejde o žádný vtip ani skládačku pro pětileté dítě, nic takového. Pořizování komínu může být zapeklitá věc, na trhu se v současné době vyskytuje velké množství různých výrobců, kteří uvádí, jak skvělé produkty nabízejí. Je proto třeba se v problematice trochu zorientovat. Donedávna byly za nejlepší materiál pro stavbu komínu považovány cihly. Zděné komíny najdete u většiny domů, pro odvod spalin z plynového topení naprosto dostačují. Horší už to ale je, pokud se rozhodnete topit tuhými palivy.

nerezové komíny

Spaliny z tuhých paliv jsou totiž velmi agresivní kyselé látky, které rychle narušují povrch komínu a mohou způsobit až jeho destrukci. Vhodným řešením je buď opatření komínu komínovou vložkou z odolného materiálu nebo komín předělat a vyměnit jej za nějaký odolnější. Řešením mohou být nerezové komíny. Ty splňují veškeré požadavky na praktické řešení komínu. Díky vysoce kvalitní nerezové oceli jsou nerezové komíny odolné vůči vlhkosti, chemickým látkám i extrémním teplotám.

Tip redakce:  Když kuchyně, tak na míru, jedině!

Komíny nerez se ale pochlubí celou řadou dalších výhod. Jednou z nich je nízká hmotnost, navzdory významné pevnosti a odolnosti je nerezová ocel lehká. S komínem se tedy dobře manipuluje a snadno se instaluje. Z nízké hmotnosti také vyplývá, že nerezový komín můžete na dům instalovat i dodatečně, nepotřebuje vlastní základy, takže stačí jej připevnit na fasádu.

Dalším plusem nerezového komínu je jeho variabilita. Nerezové komíny se vyrábí po jednotlivých dílech, prodávají se potom buď celé sety nebo samozřejmě také jednotlivé díly. Můžete si tak jednoduše koupit díl, který vám schází nebo je poškozený. Sháníte-li nový komín, stačí znát potřebné rozměry a sestavíte si z jednotlivých dílů komín přesně na míru. Tak neváhejte, přeorientujte se i vy na  a dopřejte si kvalitní odvod spalin.

Tip redakce:  Sklo by nemělo v moderním interiéru chybět

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz