Skvělé tipy na výběr zahradního lehátka

Relaxace na zahradě?

Myslíte, že to nejde?

To je velký omyl. S kvalitním a pohodlným lehátkem je to snadné.

Stačí si jen vybrat.

V posledních letech se zahradní lehátka stala velkým hitem, neboť jsou naprosto dokonalým pomocníkem, pokud chcete odpočívat na zahradě či terase. Ostatně dovedete si představit něco lepšího, než si po náročném týdnu dopřát odpočinkový víkend na zahradě?

Jen se tak natáhnout na pohodlné lehátko, vzít si k tomu dobrou knížku, něco k pití a relaxovat na sluníčku u bazénu či někde ve stínu pod slunečníkem. Základem pro takovou idylku je ergonomicky tvarované, kvalitní a hlavně spolehlivé zahradní lehátko, které vám poskytne potřebné pohodlí.

Mějte na paměti, že lehátko by mělo sloužit k odpočinku, relaxaci a rekreaci, takže by s ním nemělo být příliš mnoho starostí. Proto vybírejte takové lehátko, které bude nejen správně tvarované, ale také nenáročné na údržbu. Ergonomie a tvarování je základ. Polohovatelné opěradlo zad je pak třešničkou na dortu.

Jaký druh zahradního lehátka zvolit?

Spousta lidí si lehátko vybírá podle vzhledu, ale design stejně jako styl lehátka není všechno. Věnujte také pozornost použitému materiálu, ze kterého je vámi vybrané lehátko vyrobeno. Zohledněte také to, kolik času jste ochotni věnovat údržbě takového lehátka. Například plastové je nenáročné, ale dřevěné lehátko, které navíc stojí u bazénu, bude potřebovat hodně péče. Vybírejte proto v klidu a s rozvahou, ať zvolíte to pravé pro vás.

Dřevěná zahradní lehátka

Dřevo je stále považováno za nejlepší a zcela klasický materiál, se kterým se dobře pracuje a dá se i slušně udržovat. Nehodí se však do příliš vlhkého prostředí. K výrobě takového zahradního lehátka používají výrobci nejčastěji dubové dřevo, ale výjimkou není ani teak, akácie nebo eukalypt. U dřevěného lehátka je jedinou nevýhodou to, že se musí pravidelně napouštět olejem nebo ošetřovat tenkovrstvou lazurou.

Kovová zahradní lehátka

Mohou být buď celokovová, nebo se kov kombinuje s textilem (kovový rám, textilní výplň). Jsou nenáročná na údržbu a k jejich výrobě se používají různé slitiny, hliník nebo kvalitní ocel. Jako doplněk poslouží polstrování k zahradnímu lehátku.

Plastová zahradní lehátka

Je to sice nejlevnější druh lehátek, přesto patří k velmi oblíbeným. Zejména díky nenáročnosti údržby (stačí je pouze omýt) a cenové dostupnosti. Velkou výhodou je jejich lehkost, takže se dá takové lehátko snadno přenášet kam je potřeba.

Ratanová zahradní lehátka

Získají si vás elegantním vzhledem. Jsou vyrobena z přírodního či umělého ratanu a pokud se kombinují s polstrováním, navodí lehký nádech luxusu.

Výhody a nevýhody lehátek

Co se týká dřevěných lehátek, mají poměrně nízkou a vcelku dostupnou pořizovací cenu, ale musíte počítat s tím, že jsou velmi náročná na pravidelnou údržbu dřeva. Jedině tak se dá zajistit, že bude vypadat stále jako nové a odolá různým povětrnostním podmínkám, včetně deště, zároveň bude plnit funkci, kterou má.

Kovová lehátka, která si nejčastěji kupují zastánci strohého, ale moderního stylu s romantickým nádechem jsou prakticky bezúdržbová. Pokud je lehátko obyčejné, není s ním moc práce, ale jestliže je zdobené, navíc s různými ozdobnými ornamenty, pak vám vyčištění takových vzorů zabere dost času, ale stačí k tomu jemná houbička, případně kartáček s měkkými štětinami (nejlépe dětský zubní kartáček) a měkký hadr. Jinak si vystačíte s obyčejným hadrem na otření lehátka. Kovová lehátka jsou často skládací, polohovací či houpací. Většinou jsou lehoučká a dobře se skladují.

Ratanové lehátko je vhodnou ozdobou, o kterou nemusíte příliš moc pečovat. Jen ho otřete vlhkým hadříkem a je vystaráno. Ratan si udržuje přirozenou krásu, je odolný a trvanlivý, navíc se dá obarvit různými barvami, aby dobře ladil s vybavením vaší zahrady a jejím okolím.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz