Škola volá, aneb studium po padesátce

V současnosti žijeme ve velmi složité době. Jsou na nás kladeny vyšší a vyšší nároky, co se týče pracovních pozic.

Dnes se bere na zřetel výše dosaženého vzdělání resp. ačkoliv jsou zaměstnanci na svých pozicích několik ba i desítky let, je nezbytné, aby si potřebné vzdělání řádně doplnili.

Ovšem, zjevným paradoxem na této celé situaci je ta skutečnost, že tuto práci ovládají a mají letité zkušenosti. Jsou o mnoho kroků vpřed před čerstvými absolventy vysokých škol. Samozřejmě, mladí lidé, kteří ukončili školu, nemohou mít dostatečné zkušenosti z praxe, ale proč dnes trestat dlouholeté pracovníky za to, že v době kdy na své pozice nastupovali, nebylo od nich vysokoškolské vzdělání vyžadováno.

Škola

Škola

Vzdělání je stále vyžadováno

Nicméně, tato problematika se týká i středoškolského vzdělání např. u příslušníků České policie, kteří podmínku nesplnili, a byli nuceni sbor opustit. Tento stav, který jsem popsala, odstartoval ale vlnu studentů ve věkovém rozmezí od 30 do 55 let. Toho času, přibližně před osmi lety jsem navštěvovala obchodní akademii se spolužačkou, které bylo v den maturity 57 let. Ovšem, musím k této problematice zmínit, že zažité tvrzení, že starším lidem leze učivo do hlavy hůře, není úplně pravda.

Na čem záleží…

Především záleží na píli a pracovitosti daného studenta, a starší studenti se snaží a vykazují úctyhodné studijní výsledky. Pokud se ale u nich objeví neúspěch, musíme si uvědomit, že škola není jejich jediná povinnost. Mimo studium jsou zaměstnaní a mají rodiny. Zvládat studium na VŠ při dvou malých dětech není mnohdy snadné, zajisté je-li studentem žena. Mimochodem, k současnému společenskému trendu se přizpůsobily i vzdělávací instituce.

Školy vám vyjdou vstříc

Vysoké procento středních a vysokých škol nabízí studium v kombinované formě. Není výjimkou rovněž sobotní výuka. Jsem rovněž starší studentka vysoké školy, a pokud bych se ke studiu na vysoké škole nerozhodla, rozhodně bych později litovala. Otázka proč?, je nasnadě. Dnes se velice ctí i „společenský žebříček“, a to především v zaměstnání. Získání titulu odstartuje nebývalý zájem o Vaši osobu ze strany kolegů a kolegyň. Další důvod, proč se vrátit zpět do školních lavic.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz