Sazka přechází do fáze dalšího rozvoje a růstu

R. Chvátal: Sazka přechází do fáze dalšího rozvoje a růstu

 

Po stabilizační fázi přechází Sazka do fáze dalšího rozvoje a růstu, říká v rozhovoru pro ČIA generální ředitel společnosti Robert Chvátal. Mandát skupiny KKCG, do níž Sazka patří, je podle něj rozvojový, takže je připravena financovat dlouhodobý rozvoj Sazky. Sazku chce rozvíjet jako strategickou a retailovou platformu na českém trhu, dodává R. Chvátal.

 

Jakých hospodářských výsledků dosáhla Vaše společnost v loňském roce?

Naše hospodářské výsledky ještě nebyly auditovány, tak nemohu představit kompletní rozvahu. Naše EBITDA ale dosáhla úrovně 1,3 miliardy korun, což je výsledek velmi povzbudivý, protože Sazka opět dosáhla dominantního tržního podílu. Podíl přes 95 procent je něco, co Sazka měla a jako národní loterie by měla mít, aby lidé nejenom hráli, ale i vyhrávali. A to se u Sazky děje.

Jaký je Váš podíl v oblasti kurzového sázení?

Tip redakce:  RC drony pro začátečníky i zkušené piloty

Kurzové sázení je pro nás doplňková produktová linie, i když si myslím, že k Sazce patří. Sazka nakonec znamená Sázková kancelář. Náš podíl na kurzových sázkách je asi tři až čtyři procenta. Udělali jsme ale pár změn a inovací, takže se budeme snažit, aby naše kurzové sázení povyrostlo.

Jak ovlivnilo Vaše hospodaření angažování Jaromíra Jágra jako tváře společnosti? Zmínil jste, že byste ho chtěli používat právě k propagaci kurzového sázení.

Ano, naši další spolupráci budeme směrovat právě na oblast kurzových sázek. Působení Jaromíra Jágra bylo klíčové hlavně v turbulentním roce 2011, kdy se jako osobnost postavil za Sazku a v podstatě řekl, že jí věří, což se též potvrdilo. To v naší komunikaci sehrálo klíčovou roli. Chtěl bych proto Jaromíru Jágrovi poděkovat.

Krize spojená s minulým vedením Sazky je už definitivně pryč?

Tip redakce:  Nástroje PR Public Relations

Po stabilizační fázi teď přichází fáze dalšího rozvoje a růstu. Mandát skupiny KKCG je rozvojový, skupina je připravena financovat dlouhodobý rozvoj Sazky.

Co si společnost slibuje od změny loga?

Nový logotyp a nová vizuální identita jsou velmi důležité. Sazka je tradiční, téměř ikonická spotřebitelská značka, a musí jí tedy příslušet kabát, který odpovídá 21. století a ne době před 30 lety. Pro nás to není pouze přemalování štítu, je to velmi důležitý element vizuální identity, který nám jako firmě i značce pomůže komunikovat určitou modernost, inovativnost a spolehlivost.

Jak to bude letos se stavem poboček? Počítáte s útlumem?

My nejenom že síť poboček neutlumujeme, my ji naopak rozšiřujeme. Naší ambicí je být na více než šesti a půl tisíce míst. Tento trend pokračuje každým rokem možná v řádech stovek a tak by měl pokračovat dál. Nevidím důvod, proč bychom neměli někdy v budoucnu být na více než sedmi tisících prodejních míst.

Tip redakce:  Dopady protikuřáckého zákona předčily pesimistická očekávání. Tržby klesly o třetinu, útěky z hospod bez placení se zdvojnásobily

A personální politika společnosti?

Co se týče týmu, tak fáze stabilizace zahrnovala i redukci stavů, ale myslím si, že se to nedotklo schopnosti Sazky poskytovat hry a zábavu svým spotřebitelům. Samozřejmě stále počítáme s tím, že do Sazky budou přicházet noví lidé s novými profily a s novými kompetencemi. Pokud se totiž Sazka chce rozvíjet a být inovativní, musí to být vidět na tom, jaké lidi zaměstnává.

Jak se Vás dotkla změna loterijního zákona?

Co se týče mobilizace loterijního zákona ve smyslu loterijní daně, uvítal bych, kdyby zaměření na sport bylo v souvislosti se Sazkou jednoznačnější. Sazka vždycky byla spojována se sportem, ať už profesionálním nebo amatérským. Pokud dokážeme transparentně financovat české sportovce, bude to dobře jak pro sport, tak pro Sazku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz