Rozdíl mezi webovými redakčními systémy

Když už někoho nebaví psát si jenom tak do šuplíku, ale chce se svými myšlenkami podělit se zbytkem světa, může si zřídit internetové stránky, kam bude všechny svoje názory vkládat. Zní to jednoduše, a také to jednoduché je, ovšem základem je, si dobře vybrat CMS systém. CMS systém tedy Content Managament Systém je systém pro správu obsahu a v poslední době jich existují mraky, takže stejně jako když stojíte v obchodě a přemýšlíte, který jogurt si koupit, se podobně můžete zaseknout při výběru CMS systému pro vaši internetovou stránku.

Jinak už se samozřejmě rozhoduje, když znáte složení jogurtů, ještě lepší to je, když můžete ochutnat. Vraťme se ale ke stránkám a CMS systémům – ochutnávku už si musíte zařídit sami, ale složení vám tu teď představíme. Tedy alespoň těch nejznámějších a nejoblíbenějších CMS systémů současnosti. Všechny systémy ke svému správnému provozu však také potřebují kvalitní hosting.

WordPress

Jedná se o jeden z nejstahovanějších a nejoblíbenějších svobodných open source redakčních publikačních systémů dnes. Jeho ovládání je velmi jednoduché a především je dostupný zadarmo. Tedy alespoň WordPress.com, u kterého ale máte omezená témata a možnosti, jež je nejzákladnější verzí WordPressu obecně. Vhodný je především pro jedince, kteří chtějí začít tvořit, ale ještě pořádně neví, co to obnáší. Pokud už je ale uživatel pokročilý blogger a svému zájmu se chce věnovat naplno, lepší pro něho bude WordPress.org, ve kterém bude mít plnou kontrolu nad stránkou i informacemi, které na ni vkládá. Ovšem tato verze už je placená.

Google Blogger

I tento systém je sice zadarmo, ale podobně omezený, jako WordPress.com. Své stránky ani informace tu nevlastníte, neboť ty patří Googlu. Na druhou stranu se ale snadno ovládá a kontrola obsahu je jednoduchá, navíc nejste zodpovědný za bezpečnost svého webu, protože to je práce Googlu. Za tuto kontrolu si ale Google něco bere a to konkrétně vaši věrnost, protože přejít někam jinam se svými stránkami jen tak nemůžete. Pokud opravdu svůj obsah budete chtít přenést, budete muset začít někde jinde zase od píky. Což se může stát i v případě, že Google se rozhodně Google Blogger zrušit. Při své práci navíc můžete využívat pouze omezený počet šablon a témat.

Tip redakce:  Registr dlužníků Solus: Dlužníků ubývá, ale dostat se z něj není tak jednoduché

Drupal

Dalším CMS systémem pro kontrolu a správu obsahu, je Drupal. Tento softwarový systém je opravdu jednoduchý na ovládání a přitom zvládne organizovat kvalitní obsah. Na tomto systému je vystavěna spousta velkých stránek, jako jsou například oficiální stránky Ministerstva financí, britské stránky MTV nebo dokonce oficiální webové stránky bývalého prezidenta USA Baracka Obamy. Vhodný je i pro začínající bloggery, protože obsahuje i připravené balíčky s moduly a tématy, která už nemusíte nastavovat. Na druhou stranu opět máte jen omezené možnosti při organizování, což může zkušenějším bloggerům být na překážku.

Joomla

Posledním velmi oblíbeným CMS systémem současnosti, je Joomla. Název pochází z anglického přepisu svahilského jumla, což znamená „společně, pospolu, v celku“. I tohoto správce obsahu pro tvorbu a úpravu vašich internetových stránek můžete využívat zdarma a bez skrytých poplatků. Snadno se s ním pracuje a navíc je kompletně celý v češtině. Pracovat na svém webu můžete odkudkoliv, protože Joomla je podporován i na mobilních zařízeních. I přes velký počet možností, jak svůj obsah blogu vylepšit, může zkušený blogger narazit na problém spočívající v nedostatku svobody. Stejně jako u všech ostatních CMS systémů, jež jsou dostupné zadarmo.

Tip redakce:  Telly - nová tvář dřívější DIGI TV

1 Komentář od “Rozdíl mezi webovými redakčními systémy”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz