Robotická sekačka je nepostradatelný pomocník

Toužíte po dokonale posečené trávě každý den, aniž byste museli jezdit se sekačkou? Řešením je pořízení robotické sekačky. Automatická sekačka se hodí pro rovné terény a je oproti klasické sekačce na trávu velmi tichým robotem. Pracují samostatně, nevyžadují přímou obsluhu.

Jak vybrat robotickou sekačku

Pro správný výběr je důležité zvážit velikost a terén pozemku, tvar travnaté plochy a možné překážky, například plot. Technické nároky se liší v závislosti na velikosti sekané plochy. S většinou zahrad si automatická sekačka poradí bez jakéhokoliv problému. Trávu na rozdíl od rotačních a vřetenových sekaček mulčuje, ale nesbírá. Aku robotická sekačka Landroid zvládne i nerovný povrch.

Robotická sekačka WORX

Robotická sekačka WORX

Na trhu můžete vybírat modely, které mají zabudovaný GPS systém, kterým si stroj vytváří mapu, kde smí a kde naopak nesmí sekat a rozpozná, kde již posekala trávu, těmto místům se pak vyhne. Robotická sekačka na trávu je schopná najít svou dobíjecí stanici a sama se tam vrátit. Při nákupu vybírejte modely, které se dají zaheslovat nebo je v nich zabudován alarm. Dražší modely jsou vybaveny také dešťovým senzorem, kdy se deaktivují a vrátí do stanice. Kvalitní sekačky by měly být vybaveny Li-Ion baterií, která má delší životnost. Stroje s lepší baterií a vyššími otáčkami nevyžadují tak ostré nože jako málo výkonná sekačka. Důležitým parametrem je také doba sekání. Čím více poseká na jeden zátah, tím méně se bude muset vracet do stanice nabíjet.

Jaké má robotická sekačka na trávu výhody

Robotická sekačka je určena především pro okrasné zahrady. Před prvním výjezdem je potřeba mít trávu posekanou na max. 5 cm výšky, pak už se o zahradu starat nemusíte. Sama vyjíždí dle naplánovaného programu, nabíjí se a vrací do stanice. Jsou oproti klasickým sekačkám tiché a neruší tak vaše sousedy, i když seká trávu v neděli v poledne. Vyšší pořizovací cena by vás rozhodně neměla odradit. Počítejte s tím, že se vám náklady brzy vrátí.

Na trhu je široká nabídka robotických sekaček na trávu. Můžete vybírat z celé řady modelů, díky kterým bude vaše zahrada neustále dokonale posečená.

Husqvarna Automower 320 – je vhodná pro rozlohu do 2 200 m2. Programování pomocí klávesnice na displeji.

Gardena R160 – Robotická sekačka pro plochy do 1 600 m2. Zvládne i stoupání do 35 % a díky kolům s hlubokým vzorkem ji nevadí ani kluzký povrch.

Aku robotická sekačka Worx – patří k nejlepším na trhu v poměru kvalita/cena/výkon. Můžete ji nastavit za pomoci wi-fi na cestě z práce. Doma pak na vás počká dokonale posečený trávník.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz