Reklamace a její nástrahy

Hrozíte se situace, že budete muset reklamovat zboží, které jste si koupili. Co máte udělat a na co máte právo?

Spousta otázek pro bezradného zákazníka

Nebojte se této situace, není vše ztraceno. První povinností, kterou nelze v žádném případě změnit je přijetí zboží k reklamaci. Prodávající tuto skutečnost nemůže odmítnout ikdyž se domnívá, že reklamace není oprávněná. Při uplatnění reklamace není třeba dodat příslušenství, pokud je zjevné, že s ním vada zboží nesouvisí. Není ani bezpodmínečně zapotřebí přinést doklad o koupi zboží, pokud dokážete koupi v prodejně. Stačí třeba jen doložit výpis z bankovního účtu.

Důležitým faktorem je vystavení reklamačního protokolu. To zajistí prodávající. Zde se uvádí přesné datum reklamačního řízení a požadovaný způsob reklamace. Uvádí se také stav zboží při převzetí k reklamaci a vše se stvrdí podpisem obou stran.

Jestliže  doposud neuplynule záruční doba a máte zboží pojištění, není potřeba čerpat pojistné plnění. Reklamace zboží spotřebitelem musí prodávající vyřídit do 30 dní od uplatnění. V této době se posoudí vada, rozhodne se o reklamaci nebo provede náprava. Prodávající se vždy musí zabývat reklamovanou vadou. Náklady reklamace nese vždy prodávající a nelze požadovat tuto částku po kupujícím ikdyž by reklamace nebyla oprávněná.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz