Proč revitalizovat veřejné osvětlení

S podzimními dny přichází dříve soumrak a při podvečerní procházce městem si užíváme kouzlo rozsvícené pěší zóny. I malé obce osvětlují své ulice a až když lampy přestanou svítit, uvědomíme si, jak chybí. Klasická výbojková svítidla se o toto překvapení postarají pravidelně. Přestože města o své veřejné osvětlení dbají, žárovky při rozsvěcení blikají, zejména v zimních měsících často praskají a samozřejmě mají velmi vysokou spotřebu elektrické energie. A tu platíme všichni. Výhodné řešení nabízí revitalizace veřejného osvětlení pomocí LED technologie.

led osvětlení

Kam se hodí LED osvětlení

Jednoduše – kamkoli. K osvětlení cest a ulic, pěších zón, veřejných sportovišť i dětských hřišť. Veřejné LED osvětlení je zajímavou variantou i pro osvětlení parků či ZOO, neboť diody jsou velmi odolné a také neobsahují žádné toxické prvky. Rovněž snižují světelné znečištění noční oblohy.

Výhody LED osvětlení

Tato varianta veřejného osvětlení přináší úsporu až 60% energie proti běžnému osvětlení. Úsporný režim umožňuje LED diodám svítit v méně frekventovaných hodinách pouze na 50%. Životnost představuje až 70,000 hodin nepřetržitého svícení a to je další úspora. Veřejné LED osvětlení se rozsvítí ihned na plný výkon a bez ohledu na počasí a teplotu je stabilní. Výhodou je montáž na stávající sloupy veřejného osvětlení. A na revitalizaci veřejného osvětlení je nyní možno získat dotaci až 1 000 000 korun.

Možnost získání dotací na revitalizaci veřejného osvětlení

Program na podporu úspor energie Efekt 2015 umožňuje získat dotace na osvětlení až do výše 40% nákladů na revitalizaci veřejného osvětlení, je však nutno snížit jeho energetickou náročnost minimálně o 35 % průměrné celkové spotřeby za poslední dva roky. LED technologie je řešením. Dotace je možno žádat i z evropských fondů, malé obce mohou získat peníze z programu pro rozvoj venkova a dotace na revitalizaci veřejného osvětlení v rámci ekologického programu Zelená úsporám jsou určeny velkým městům.

Revitalizace veřejného osvětlnení – na co si dát pozor?

Firma, již pro revitalizaci veřejného osvětlení vybereme, musí garantovat, že osvětlení splní řadu předpisů a norem, jež je nutné dodržet. Hledejme tedy firmu se zkušenostmi a tradicí, s referencemi z oblasti instalace venkovního osvětlení a certifikací ISO a takovou, která je současně schopná nabídnout doplňkové služby – odborné poradenství, následný servis i případné opravy.

Kde najít pomoc

Společnost ELKOV elektro při výměně osvětlení garantuje výběr vhodného typu svítidel i světelného zdroje (fotometrie), poskytuje poradenství v oblasti řízení světelných soustav a průmyslového osvětlení. Samozřejmostí je kalkulace cen a úspor. Zajistí renovaci veřejného osvětlení dle platných norem a hygienických předpisů a veškerý jeho servis. Kvalitou své práce garantuje spokojené využívání všech výhod veřejného LED osvětlení.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz