Proč je superprémiové krmivo pro psa lepší a jak se od ostatních liší?

Každý majitel se ke svému psovi musí chovat tak, aby mu zajistil kvalitní podmínky pro život. Pes by měl mít vlastní zázemí, přiměřenou péči a samozřejmě i přístup ke kvalitnímu krmivu. Právě od krmiva se odráží i zdravotní stav psa. Není možné ho podceňovat. Pravda je, že mezi běžnými granulemi, které koupíte v supermarketech a značkovým superprémiovým krmivem, které je dostupné spíše ve specializovaných obchodech, je velký rozdíl, zejména co se týče kvality. Jak velké rozdíly jsou a vyplatí se investice do takového krmiva?

pes

Jak poznáte superprémiové krmivo

Superprémiové krmivo je označení pro granule pro psy, které jsou, na rozdíl od běžných granulí, vyrobeny z vysoce kvalitních, výběrových surovin. Největší rozdíl je v tom, že superprémiové krmivo pro psy obsahuje velký podíl masa. Jedná se o zpracované maso či o masovou moučku vysoké kvality. Do běžných granulí se v mnoha případech přidává moučka, která je vyrobena i z různých částí zvířat (tedy z kostí apod.). Dostatečný přísun masa je přitom pro psy extrémně důležitý. Je to jejich přirozená potrava, ze které získávají živiny. Superprémiové granule zpravidla obsahují i živočišné bílkoviny (klasické granule obsahují rostlinné bílkoviny, ty jsou hůře stravitelné), které jsou důležité pro zdraví psa, dále vitamíny, vlákninu a další složky v optimálním poměru. Nejedná se ale o granule holistické, ty neobsahují žádné obiloviny a jsou vyrobeny z čerstvých potravin.

Šetříte zdraví i peněženku 

Superprémiové granule mají díky použití kvalitních surovin vyšší energetickou hodnotu. Díky tomu se snižuje denní krmná dávka, takže není třeba obav, že by se vám nákup takových granulí prodražil. Navíc díky kvalitním granulím je možné předcházet různým nemocem, které se u psů krmených nekvalitním krmivem, často objevují. Mezi tyto nemoc patří cukrovka, problémy se zažíváním i nemoci kloubů. Jejich léčba není z nejlevnějších…

Konzervy a pamlsky: Kdy ano?

I superprémiové granule je vhodné čas od času doplnit konzervami. Pravda je, že konzervy pro psy mají atraktivnější chuť a lépe voní, váš pes bude mít určitě radost. Ani v tomto případě nepolevujte od vysokých nároků a dejte přednost kvalitě. Nezapomínejte ani na pamlsky pro psy, ty by měly být vždy spojeny s odměnou za dobrý výkon a poslušnost.

Jak krmit a kde koupit? 

Hledáte-li radu, jak správně krmit psa, je to poměrně jednoduché. Denní dávka musí být podřízena fyzické kondici, aktivitě i stáří psa. Návod najdete vždy na granulích, pokud si nevíte rady, poraďte se s veterinárním lékařem. Na závěr ještě tip na místo, kde je možné granule, konzervy, pamlsky a další potřeby pro psy koupit výhodně: Podívejte se na nabídku e-shopu propacky.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz