Proč a jak si vybrat externí účetní firmu?

Jste podnikatel, máte zaměstnance a povinnost vést účetnictví? Uvažujete o najmutí externí účetní firmy?  Jaké výhody Vám to přinese oproti správě účetnictví svépomocí?

Důvodů je několik. Pro většinu podnikatelů je nejdůležitější úspora času, který můžou věnovat své práci anebo třeba rodině. Nemusí se topit v papírech, trápit s termíny, změnami v zákonech, nemusí složitě vyplňovat formuláře. Na to mají najaté profesionály s adekvátním vzděláním, kteří rozumí řeči zákonů a umí ji převést do praxe.

Účetní firmy Praha

Stejně jako v každém oboru i zde platí, že ne všechny účetní firmy své práci rozumí a klient je u nich na prvním místě. S trochou smůly si můžete pěkně naběhnout. Mít nepořádek v účetnictví není nic, o co by podnikatel stál. Obsílka z finančního úřadu neudělá radost nikomu. A taková kontrola na daň z příjmů také ne. Proto je důležité vybrat si opravdu dobře.

Podle čeho, ale poznáte, že firma, kterou jste si vybrali je ta pravá a Vy budete spokojení?

Důležité jsou i Vaše požadavky a představy. Potřebujete vést mzdovou a personální agendu, podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci? Nebo jste nezisková organizace? Využili byste služby daňového poradce? Máte ze zákona povinný audit? Pak je dobré upřednostnit firmu, která Vám může nabídnout komplexní služby. Pokud nemáte žádné doporučení, zkuste zadat do internetové vyhledávače například heslo „účetní firmy Praha“. I kvalitní webová prezentace o mnohém svědčí. Například na stránkách profitas.cz najdete účetní firmu, se kterou se určitě nespálíte.

Domluvte si osobní schůzku a ptejte se na všechny podrobnosti, které Vás napadnou. Zda je účetní firma schopna poskytnout služby jako je zastoupení na úřadech, správu firemní datové schránky, zda jsou ochotní docházet k Vám do firmy, jaký používají účetní software. Dejte na první dojem, s firmou budete úzce spolupracovat. Spolehlivost, vysoká odbornost, vstřícnost, to je to, co hledáte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz