Přichází období chřipek a nachlazení

Přichází období chřipek a nachlazení. Jak se proti němu bránit?

Přichází podzim a s ním ruku v ruce i chladné a nepříjemné počasí. Deštivo a sychravo s sebou přináší nachlazení, chřipky a jiné nepříjemnosti, které nás dokáží potrápit. Přesto existuje několik způsobů, jak se rýmě a kašli vyhnout.

Proti chřipce pomůže očkování

Prevence je důležitá, a protože chřipka patří v období podzimu mezi nejčastější onemocnění, je třeba přemýšlet dopředu. Ale pozor, ani očkování není stoprocentní. Do těla se totiž naočkují protilátky jen proti nejznámějším typům chřipek. Pokud i přes protilátky onemocníte, průběh bývá mírnější a snadněji a rychleji se uzdravíte. Ale podle statistik mnoho obyvatelů České republiky očkování nevěří a sází na přírodnější způsoby, jak se chřipce vyhnout.

Posilujte imunitu

Mezi nejdůležitější pomocníky na posílení imunity jsou logicky vitamíny. Když jich sníte denně dostatečné množství, riziko nachlazení se výrazně sníží. Nejvíce účinný je vitamín C a D. Konzumujte tedy více potravin, ve kterých jsou tyto vitamíny obsaženy. Popřípadě se vyplatí užívat také vhodné doplňky stravy. Pomůže vám také pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.

chřipka

Dopřejte si dostatek spánku

Unavené tělo je náchylnější k nemocem. Nezapomínejte na pravidelný a kvalitní spánek. Také se snažte vyhýbat stresu. Vždy si najdete čas alespoň na chvilkovou relaxaci, odpočinek je jedním ze způsobů, jak snížit riziko onemocnění.

Vyhýbejte se místem s velkou koncentrací lidí

Viry a bacily číhají na všech místech. Obzvlášť se jim samozřejmě líbí na místech, kde se shromažďuje větší počet lidí. Největším lákadlem pro ně bývají dopravní prostředky, jako jsou vlaky nebo autobusy. Velkým rizikem jsou také čekárny u lékařů, kina a divadla.

Oblékejte se teple

Obzvlášť dbejte na to, ať jsou v teple nohy a ledviny. Prochladnutí organismu bývá jedním z důvodů, proč nás skolí nachlazení či chřipka.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz