Pravda a lež o krémech a kosmetice

Na co si tedy při péči o pokožku dát pozor a co je naopak zbytečné?

PRAVDA:

Anti – aging krémy

Asi od dvaceti věku začíná proces jejího stárnutí. V tuto chvíli je vhodné začít s používáním přípravku obsahující antioxidanty (třeba vitamin C) zajišťující zároveň ochranu proti slunečnímu záření. Ta totiž i pro mladou a zdravou pokožku naprosto nezbytná – mimo jiní zpomaluje tvorbu vrásek v jakémkoliv věku.

Suchá kůže stárne rychleji

Správným řešením je používání hydratačních pečujících přípravků obsahujících lipidy. Sáhněte proto po anti – aging produktech, které jsou určeny speciálně pro suchou a citlivou pleť. Ty obsahují kromě antioxidantů také aktivní složky, jako je třeba vitamin B3, který funguje jako „nárazník“ a posiluje hydratační ochrannou bariéru pokožky.

LEŽ:

Cukr pokožce škodí

Vědecké studie prokázaly, že samotná pokožka obsahuje řadu sloučenin cukru, které jí prospívají : udržují hydrataci, podporují její metabolismus a posilují pojivou tkáň. Například molekula ramnózy, obsažená v souvislé vrstvě pokožky, dokáže vystavět nová kolagenová a elastinová vlákna.

Čím déle používáme určitý krém, tím méně funguje

Díky složkám, které pokožku zásobují vlhkostí, vyplňují ji a dodávají jí pružnost – zejména kyselině hyaluronové – se dlouhodobé používání přípravku s těmito látkami naopak doporučuje. Pleť je stabilně hydratovaná a vyživená, takže neztrácí svou pevnost, a vrásky se tím pádem tvoří pomaleji. Pokud vám zvolený krém vyhovuje, neměňte ho.

Velké množství krému je lepší

Není tomu tak. Kůže totiž může absorbovat pouze určité množství aktivních složek. Nadbytečný krém by se vstřebával jen těžko, takže by mohl na pokožce způsobit zarudnutí a pupínky, což je typický příznak „krémového předávkování“. Aby pleť měla všeho tolik, kolik potřebuje, používejte raději menší množství.

Pod make – upem pleť nemůže dýchat

Dnes najdete na  trhu velké množství produktů, které jsou lehoučké a pleť nejen sjednocují a zkrášlují, ale zároveň také obsahují vyživující, hydratační i ochranné látky, které stárnutí pokožky výrazně zpomalují.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Onlinepraha.cz

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz