Pořizujeme si novou lednici

Asi budete souhlasit s tím, že lednice je spotřebič, bez kterého se již v dnešní době žádná domácnost neobejde. Máte doma dosluhující kousek a zamýšlíte se nad jeho výměnou? Nebo si naopak zařizujete novou domácnost a potřebujete vybrat ledničku, která pro vás bude nejvíce vyhovující? Dáme vám několik tipů, které vaše rozhodnutí usnadní.

Před koupí si promyslete

  • pro kolik členů domácnosti bude lednice sloužit; 
  • kam plánujete ledničku umístit;
  • zda vám bude stačit chladnička nebo potřebujete i mrazák.

Kombinovaná lednice s mrazákem dole LG GBB60SWGFE

Pokud jste vaši nynější ledničku kupovali už před delší dobou, asi budete překvapeni, co dnešní trh nabízí. Máte na výběr nepřeberné množství značek, funkcí a designů. Ale jak se v tom všem vyznat? Pomocníkem vám může být parametrový vyhledávač na stránkách e-shopů, který vám po zadání vašich požadavků nabídne jen zboží, které by vám mohlo vyhovovat. Společně se nyní zaměříme na to, které parametry jsou pro výběr podstatné.

Typ ledničky

Co se týče umístění, můžete si vybrat ze dvou typů ledniček. Pokud chcete, aby pořizovaný spotřebič splynul s vaší kuchyňskou linkou, zvolte typ vestavný. Počítejte ale s tím, že takto zabudovaná lednice tam zůstane již trvale. Druhým typem je lednice volně stojící, kterou jednoduše postavíte, kam uznáte za vhodné, a není problém ji kdykoliv přemístit.

V závislosti na způsobu užívání se rozhodněte, jak by měla být lednice rozčleněna. Nejvíce pořizovaným typem je lednička kombinovaná, která je rozdělena na chladicí a mrazicí prostor. Je to skvělá volba i z hlediska prostoru, protože si vlastně pořídíte dva spotřebiče v jednom. Chladnička nahoře a mrazák dole, to je kombinace, která ušetří i vaše záda. Přece jenom do mrazáku nechodíte tak často, takže je celkem nepraktické mít ho v horní části.

Americká lednice LG GSB760PZXZ

Má-li vaše rodina čtyři a více členů, mohla by se vám zalíbit lednice americká. Zaujme vás svým prostorem a nadstandardním vybavením, jako je třeba výrobník ledu nebo nápojový automat. Pokud lednici pořizujete do zahradní chatky nebo třeba do kanceláře, postačí vám malý typ, který nezabere mnoho místa.

Lednice bez mrazicího prostoru, nazývaná monoklimatická, je využívána především v gastronomii, školních jídelnách nebo prodejnách. Takže pokud máte mrazák zvlášť nebo ho nepotřebujete, postačí vám tento typ ledničky.

Energetická třída a úspora energie

Chystáte se pořídit spotřebič, který je v provozu 24 hodin denně, proto se zaměřte při výběru na jeho energetickou třídu. K nejvíce úsporným třídám patří A+++. Pořizovací cena ledniček s touto energetickou třídou je sice vyšší, ale vaše lednice bude mít o hodně nižší spotřebu. Doporučujeme lednici nestavět k topení nebo na příliš slunné místo, aby nespotřebovala zbytečnou energii navíc.

Energetický štítek lednice Samsung RB37J5329SSEF

Hlučnost

Nikdo z nás zajisté nestojí o to poslouchat celý den, jak si lednice pobrukuje. Dalším parametrem, který by vás měl tedy zajímat, je hlučnost. Kvalitnější lednice již v dnešní době nepřesahují hlučnost 40 dB.

Akumulační doba

Občas se stane, že vypadne elektrický proud nebo je na delší dobu z technických důvodů přerušena dodávka elektrické energie. Pro tyto případy je pak dobré, když má vaše lednice dlouhou akumulační dobu. Ta udává, jak dlouho potraviny vydrží zmražené v případě, že vypadne elektrický proud. Některé lednice mají tuto dobu až 35 hodin.

Funkce a technologie

Pokud máte ujasněny základní parametry, můžete se zaměřit na vychytávky, které jednotlivé značky nabízejí. Některé vám usnadní údržbu, jiné zase zlepší funkčnost. Mezi ty nejvyhledávanější funkce či technologie patří beznámrazový systém No Frost, přehledný displej, antibakteriální ochrana, super chlazení, variabilní police, úsporný prázdninový režim, alarm otevřených dveří nebo IonAir pro stále svěží vůni.

Kombinovaná lednice s mrazákem dole Samsung RB37J501MWW

Snad vám náš článek pomohl k tomu, abyste si udělali představu o tom, jaký druh lednice si pořídit. Ceny spotřebičů se odvíjejí od vašich požadavků. Nabídka na stránkách e-shopů je opravdu pestrá. Jak bylo uvedeno výše, tak za některé funkce se vyplatí si připlatit. Vybírejte proto pečlivě, přece jenom se jedná o investici na delší dobu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz