Pohyb a zdravá strava jako prevence nemocí

Chcete být v klidu a pohodě i v době chřipkových epidemií, aniž byste museli vykoupit celou lékárnu? Máme pro vás užitečné tipy pro zdraví, díky kterým se v zimě s vysokou pravděpodobností vyhnete přeplněným čekárnám u doktora, a které vás udrží v klidu a pohodě i po celý rok.

duká

Zdravá strava

Stravování je základ

Tento tip už musí po všech těch opakováních znít jako klišé, ale faktem je, že nic lepšího ještě nikdo nevymyslel. Stačí opravdu jen pár jednoduchých kroků, abyste nejen zlepšili váš zdravotní stav, ale také se výrazně přiblížili vaší vysněné postavě.

Základem je vždy pravidelná, lehká a především vyvážená strava, která poskytne vašemu tělu ty potřebné živiny, vitamíny a minerály. Zkuste tedy přes den zapojit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, zvyšte také svoji konzumaci ryb a pokud možno vybírejte si libové maso a kvalitní mléčné výrobky. K snídani si dejte místo bílého pečiva například špaldovou kaši s agávovým sirupem a jablkem. Jezte pestře a především pravidelně v menších porcích, jedině tak váš organismus získá vyvážený přísun všech potřebných látek po celý den.

Skvělé zdravé recepty najdete například na webu o zdravém životním stylu Dukatek.cz.

Dostatek pohybu

Pravidelný pohyb je neméně důležitý pro naší fyzickou i psychickou pohodu. Nemusíte hned běhat kilometry a pak dalších několik dní litovat, že jste do toho šli. Naopak, začněte zlehka něčím, co vás baví. Ať už to jsou procházky se psem, tanec, jóga nebo obyčejná jízda na kole do práce, je dobré si najít takovou činnost, kterou vydržíme dělat pravidelně po dlouhou dobu. Pravidelný pohyb je totiž pro tělo to nejdůležitější, a to v jakékoliv formě. S přibývající fyzickou kondicí pak můžete zapojit také protahování, aerobní posilování a podobné aktivity, které pomohou vytvarovat vaši postavu tak, jak si přejete.

Spojení lepšího stravování i péče o tělo brzy přináší výsledky. Zaručeně si všimnete, že máte víc energie, jste veselejší a méně nemocní.

dukátek 2

Posilování vaší imunity

Imunita je komplexní systém našeho organismu, který nás každodenně chrání před cizími vlivy, ať už se jedná o viry, infekce nebo jiné nemoci. Další způsob jak ji podpořit, je kromě zdravé stravy plné vitamínů a pravidelného pohybu, také například otužování. Ale nebojte se, neženeme vás ihned do ledové vody. Stačí si například na konci sprchování pustit na okamžik chladnou vodu, oplachovat si po ránu obličej studenou vodou a podobně. Už těmito malými rituály totiž trénujete vaše cévy a zlepšujete prokrvení svého těla. Už se tak nemusíte bát, že jen tak prochladnete.

Správná hygiena

Péče o tělo a správné dodržování hygienických návyků je dalším důležitým faktorem, jak se vyhnout zbytečným nemocím a bakteriím. Stačí si pravidelně a především pořádně umývat ruce, nosit sebou venku vlhčené ubrousky nebo antibakteriální gel, a bakterie si na vás nepřijdou.

Pokud chcete jíst a žít zdravěji, určitě si nenechte ujít pravidelné tipy pro zdraví, které vám přináší specializovaný server Dukátek.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz