Plaťte za housing jen tolik, kolik skutečně stojí

Většina společností si účtuje cenu za housingové služby paušálně. Prostě určí nějakou částku, která se pravděpodobně odvíjí od toho, jaké služby požadujete. Většina firem má obvykle připravených několik standardních balíčků s ohledem na to, zda vám stačí jeden server (umisťuje se třeba do Tower Serveru nebo Rack Serveru) nebo chcete umístit více serverů (Tower Farm, Rack Farm). Většinou vám nabízí i nějaké dodatečné služby jako Anti-DDoS ochranu, zřízení a instalaci zdarma, neomezený přenos dat, zálohování konektivity atd.

coolhousing

To je sice všechno moc pěkné, ale stále platíte paušální peníze, které se vůbec neodvíjí od toho, kolik firmu doopravdy stojíte. Nebojte se, že byste ji přišli na více peněz, než kolik po vás chce. Hodnoty paušálních plateb mají dobře nastavené tak, aby se jim to u všech zákazníků vyplatilo. A proč že jim platíte zbytečně moc?

Protože nespotřebujete tolik energie, kolik si účtují. Mají stanovené nějaké průměrné číslo, které rozhodně neplatí pro všechny. Spotřeba energie se liší dle toho, jak často je server restartovaný nebo jak často řeší náročnější výpočty. Ve skutečnosti se spotřebuje daleko méně energie, než byste čekali. Z údajů datacentra Coolhousing vyplývá, že například Supermicro server s jedním procesorem Intel Xeon E3 a dvěma SATA disky spotřebuje cca 39 W.

Plaťte jen za reálnou spotřebu

Právě zmiňovaný Coolhousing je ojedinělým českým poskytovatelem, který se snaží tohle změnit. Svým zákazníkům účtuje ceny na základě reálné spotřeby, kterou určuje pomocí inteligentních zásuvek.

Inteligentní zásuvkový panel Eaton používaný v datovém centru Coolhousing obsahuje 24 zásuvek. Pro každou z nich zvlášť je možné monitorovat spotřebu, odběr, napětí a příkon. To žádná běžná zásuvka neumí, takže přízvisko „inteligentní“ si opravdu zaslouží.

Získané hodnoty si Coolhousing nenechává pro sebe. Hodnoty zobrazuje v ControlPanelu přístupném zákazníkům v podobě přehledů a grafů. Zákazníci mají přístup k denním, týdenním a měsíčním záznamům.

Kolik zaplatíte, se spočítá z posledních 30 dní čerpání služby. To je totiž dostatečně dlouhá doba, aby se výsledky zprůměrovaly a ztratil se mezi nimi například velký příkon při restartování serveru. Z výpočtu za posledních 30 dní se váš server správně zařadí do příkonové kategorie a od toho se odvíjí vaše cena.

Inteligentní zásuvky toho nakonec umí ještě víc než měřit spotřebu. Dají se ovládat přímo z klientské sekce, uživatel si může sám zásuvku vypnout, zapnout a restartovat. Systém obsahuje celkem čtyři tlačítka, to čtvrté s nápisem „Check“ slouží pro kontrolu stavu přívodu. Ten ale probíhá automaticky každých 24 hodin a při každé akci.

Proč platit za něco, co stejně nevyužíváte? Nenechte se obalamutit tabulkovým zařazením bez ohledu na reálné hodnoty, Coolhousing účtuje zcela průhledně.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz