Plánujete stavbu domu? Montované dřevostavby jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí bydlet rychle, zdravě a úsporně

Montované nízkoenergetické a pasivní dřevostavby jsou vhodnou volbou, pokud chcete bydlet rychle a šetřit přírodu i svou peněženku. Díky použité technologii se můžete v řádech měsíců stěhovat do nového domu a současně začít šetřit provozní náklady spojené s vytápěním nebo chlazením.

Montované nízkoenergetické a pasivní dřevostavby

Montované dřevostavby

Pod pojmem montovaná dřevostavba si mnozí z nás mohou představit montovanou dřevěnou chaloupku na břehu řeky. Dnes už jsme ale dál a můžeme si pořídit celoročně obyvatelný rodinný dům a to ve velmi krátkém čase, v jakékoliv roční době a za méně peněz, než by nás stála klasická stavba. A přitom kvalita zůstává stejná i vyšší. Dřevo, díky svým přirozeným vlastnostem, garantuje skvělé izolační i akustické vlastnosti celého domu.

Proč je stavba o tolik rychlejší?

Rychlost výstavby tkví v samotném technologickém postupu. Stěny se skládají z prefabrikovaných kusů, které se sestavují v halách za stále teploty a vlhkosti a zhotovené panely se na základové desce jen sestaví. Pak už zbývá jen zastřešení a případně fasáda s izolací – to již záleží na formě prefabrikátu. Pokud si tedy vyberete z projektových domů a zvolíte stavbu domu na klíč, můžete bydlet již do několika týdnů.

Dřevostavbu na první pohled ani nepoznáte

Podoba montovaných dřevostaveb je různá a mnohdy ani není poznat, že se jedná o dřevostavbu. Vnější fasáda domů bývá převážně omítnutá, místy je dřevo přiznané a dotváří celkový vzhled stavby tak, aby splňovala i estetické aspekty. Je možno využít i nejrůznější obkladové materiály a vytvořit individuální a osobitý vzhled dle představ.

Montované dřevostavby pro zdraví

Prefabrikované kusy se u specializovaných certifikovaných výrobců skládají ze dřeva a zdravotně nezávadné izolace z přírodních materiálů. Takové materiály jsou pak vhodné i pro dětské astmatiky a alergiky. Pokud je navíc dřevostavba větrána pomocí rekuperace, můžete si být jisti, že doma dýcháte vzduch i bez venkovních alergenů a ostatních látek.

Více informací o montovaných dřevostavbách zde.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz