Optimalizace pro vyhledávače

SEO je jedním z nástrojů online marketingu. Principem SEO neboli optimalizace pro vyhledávače je vytváření takového obsahu na webových stránkách, který bude adekvátně přístupný pro internetové vyhledávače. Ty jej totiž pravidelně procházejí a mají pro tento účel svoje zautomatizované algoritmy.

Co je SEO a co je jeho cílem

Hlavním cílem SEO tak je zajistit webové stránce co nejvyšší pozici ve výsledcích vyhledávání, a tím pochopitelně i přivést další návštěvníky. Jde tedy o významný zdroj nových poptávek.

V tomto případě je tak zapotřebí mít na paměti, že webová stránka stále vzniká především pro své čtenáře. U optimalizace tak nezbytně platí, že byste se neměli uchylovat k žádným technikám, které byste na webu neuplatnili i bez vlivu vyhledávačů. Na tomto místě je vhodné též důrazně upozornit, že jakýmkoli neetickým postupům je na místě se zcela vyhnout.

Jak na optimalizaci správně a čemu se vyhnout

Klíčovým je tedy nejen pro vyhledávače, ale zejména pro lidi relevantní obsah. Ten můžeme vřadit do skupiny tzv. on-page faktorů. Sem patří ještě i adekvátní rozmístění klíčových slov, případně správně sestavený zdrojový kód webu. Tzv. off-page faktory se týkají především zpětných odkazů. A to především z dalších webů a v posledních letech stále intenzivněji i ze sociálních sítí.

Takzvaný linkbulding má však svá úskalí. Zpětné odkazy by totiž měly být primárně kvalitní. To znamená, že by měly odkazovat především na weby tématicky příbuzné a na takové, kde váš uživatel najde to, co by mu mohlo být užitečné. Zapomeňte proto na hon za ranky a vytváření samoúčelných nicneříkajících textů, jejichž jediným smyslem je „propašování” zpětného odkazu. Znovu je vhodné si připomenout, že vaše webové stránky jsou tvořeny na prvním místě pro živé lidi, nikoli pro vyhledávací roboty.

Součástí optimalizace pro vyhledávače jsou stejně tak i on-site faktory. Pod tím si lze představit promyšlenou volbu názvu domény, případně jednotlivých subdomén a uživatelsky přívětivé URL.

2 komentáře od “Optimalizace pro vyhledávače”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz