Odhlučnění podlahy je často opomíjené. Lze to však efektivně řešit

Při stavbě domu se mnohdy opomíjejí různé konstrukční prvky. Někdy je to jenom šlendrián, jindy je to zkrátka jen snaha za každou cenu ušetřit. Pokud se pak nastěhujete do takového domu, zjistíme, že bydlení zde skýtá mnoho nevýhod. Typickým příkladem je absence jakéhokoliv odhlučnění. Naprosto se například zapomíná na odhlučnění podlahy. Právě přenos hluku mezi jednotlivými patry, je přitom častým důvodem sousedských sporů.

Co by měla kvalitní hluková izolace splňovat

Důležité je nejen odhlučnění samotné, ale také to, aby bylo provedeno z kvalitních odpovídajících materiálů. Pokud by totiž byly použity materiály nevhodného charakteru, eliminace hluku by nebyla účinná. Jak tedy vhodně zajistíme odhlučnění podlahy? V prvé řadě je vhodné poradit se s odborníkem, který doporučí ideální materiál pro vaši konkrétní situaci. Samozřejmě ale existují typická kritéria, která musí hluková izolace v podlaze splňovat vždy. Materiál musí především mít tyto klíčové vlastnosti:

  • Vysoká objemová hustota
  • Vysoká elasticita
Tip redakce:  Jaro je za dveřmi, pusťte se do úklidu zahrady

Vhodný materiál je pro účinnost izolace zásadní

Právě tyto dvě základní vlastnosti jsou předpokladem k tomu, abyste dobře odstínili nízké frekvence. Jedná se především o různé bouchání, dusot nohou, dunění od basového reproduktoru zvukové aparatury a podobně. Často se lidé spoléhají na izolaci, která řeší primárně zateplení. Tato izolace má ale zcela jiné vlastnosti, které právě zachycení zvuku na nízkých frekvencích neumožňují. Proto není tepelná izolace v žádném případě schopná zastoupit izolaci zvukovou.

Řešíte-li problémy s hlukem, neváhejte se proto obrátit na odborníky, protože je naštěstí možnost, doplnit hlukovou izolaci také dodatečně. Samozřejmě je také žádoucí, myslet na tento aspekt stavby kupříkladu při rekonstrukci, když už se na to nemyslelo v původním projektu.

Tip redakce:  Domovní číslo popisné a orientační – znáte rozdíl?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz