Oddělené ložnice – výhody a nevýhody

Stále více párů, a to bez ohledu na věk, preferuje oddělené ložnice. Zatímco dříve byly vnímány jako jasný signál nefungujícího vztahu a vyústění partnerské krize, dnes se situace změnila. Často totiž působí jako určitý „stmelovač“.

Rozdílné nároky

Kvalitní spánek je důležitý nejen pro naše zdraví, ale také pro spokojený a fungující partnerský vztah. Potřeby, nároky, ale i zvyklosti mužů a žen se však mohou značně lišit. Jeden nejde do postele před půlnocí, další chodí spát se slepicemi, jeden miluje teplo, další se lépe vyspí v chladnější místnosti, jednomu poskytne pohodlí měkčí matrace do postele, druhý zase upřednostňuje tvrdší podklad. A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Konec přizpůsobování

Tip redakce:  Tepelná čerpadla – zájem o ně raketově roste i v roce 2019

Zkrátka platí: co člověk, to originál. Proto se z toho pohledu oddělené ložnice jeví jako nejlepší řešení. Každému totiž poskytnou kýžený komfort, svobodu a také soukromí, které je v partnerském vztahu tak důležité. Zajistíte si kvalitnější spánek, protože vás nikdo nebude rušit chrápáním, chozením na toaletu, převalováním na matraci. Nemusíte se nikomu přizpůsobovat, na kutě jdete, kdy chcete, místnost si můžete vytopit na ideální teplotu a vybavit ji podle svého vkusu.

Riziko odcizení

Oddělené ložnice však mají kromě zastánců také své odpůrce. Odborníci upozorňují, že se na vztahu mohou podepsat i negativně a vyústit ve vzájemné odcizení. Spí-li oba partneři v jedné posteli, je údajně jejich soužití mnohem šťastnější a pouto mezi nimi stabilnější. Pozitivně se to projevuje také na jejich psychice, zdraví a náladě. Emocionální pouto se mezi nimi upevňuje i vzájemnou komunikací, třeba večer před usnutím nebo ráno po probuzení. Ochuzeni nejsou ani o spontánnost v oblasti sexu.

Tip redakce:  České dveře obstály v ostré mezinárodní konkurenci

Předsudky

Především v Česku je na oddělené ložnice nahlíženo jako na něco nepatřičného. Zatímco v zahraničí se jedná o zcela běžnou věc, u nás je lidé mají spojeny se vztahovými problémy. Pokud ve svém okolí přiznáte, že spíte s partnerem každý jinde, čeká vás spousta vysvětlování. A i když se budete opravdu snažit uvést vše na pravou míru, stejně se můžete setkat s nepochopením a odsouzením takového přístupu.  Ale nezapomeňte, že je to váš život a vy si s ním můžete naložit podle svého uvážení. Tak si vyberte to, co je pro vás nejlepší!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz