Od hlavy až k patě v „eko“ stylu

V posledních letech můžeme čím dál častěji pozorovat trend návratu k přírodě. Ten se projevuje v mnoha oblastech našeho života. Jíme biopotraviny, které neobsahují žádnou chemii, používáme přírodní kosmetiku, která je šetrná nejen k našemu tělu, ale i k životnímu prostředí, pečlivě si hlídáme složení jednotlivých výrobků, důkladně pročítáme etikety. Tím to ale nekončí.

Když nechcete být lhostejní

V posledních letech se fenomén zdravého životního stylu promítá i do módy a do způsobu oblékání. Jestli totiž chceme žít v co největším souladu s přírodou, nemůže nám být lhostejné, co nosíme na sobě. A to nejen s ohledem na životní prostředí, ale i s ohledem na podmínky lidí, kteří na výrobě našich módních kousků pracují.

Tip redakce:  Jak se levně obléknout!? Staňte se módní ikonou za pár korun!

Když myslíte na svoje zdraví

V neposlední řadě nelze opomenout ani naše zdraví. Kůže totiž představuje největší orgán našeho těla. Je vystavena různým vlivům prostředí, neustále se do ní vstřebává řada látek. Neměli bychom proto podceňovat, do jakých materiálů ji oblékáme. Jinak si koledujeme o alergické reakce, kožní podráždění a další zdravotní obtíže. Vždyť v šatech trávíme celý den. Pozornost bychom měli věnovat hlavně kouskům, které jsou kůži nejblíže, jako je spodní prádlo nebo ponožky. Ekologické oblečení mohou bez obav nosit i lidé s citlivou pokožkou nebo osoby trpící ekzémy. Na rozdíl od toho „klasického“ neobsahují trička s dlouhým rukávem, mikiny s kapucí a další „přírodní“ kousky žádné škodlivé chemikálie.

Tip redakce:  Móda jako zrcadlo naší osobnosti

Když chcete být originální

Je na čase odhodit předsudky, ekologická móda totiž rozhodně není nudná, šedá a bez nápadu. Naopak, hraje všemi barvami a pestrá je i ohledně střihů a designů. A rozhodně neplatí, že by byla jenom pro pár vyvolených. Sortiment je víc než široký, k mání jsou jak oděvy v klasických velikostech, tak i plus size oblečení. Každý si tak vybere kousek přesně podle své postavy i svého gusta. Tak, nebojte se být jiní!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz