Obnošený textil vyhoďte do kontejneru – pomůžete tím!

Určitě to znáte. Část vašeho šatníku už prozrazuje svůj věk, jiné kousky se zase krčí v rohu, protože vám nepadnou. Co takhle udělat si doma trochu místa a poslat oblečení tam, kde ho ještě využijí jiní? Bydlíte-li v Praze, poohlédněte se po oranžovém kontejneru.

Díky jeho barvě a velikosti ho zaručeně nepřehlédnete. Z jedné strany vás přivítá efektně vyvedenou grafikou, která vám prozradí, co se s vaším oblečením v následujících dnech stane, z té druhé pak praktickým víkem, do něhož se vejdou i velké tašky a pytle s nepotřebným textilem. Vhazovat totiž oblečení do kontejneru „jen tak“ se nedoporučuje. Nezabalený textil by se mohl přepravou znehodnotit.

Znáte pojem ekologicko-charitativní organizace?

Jde o zpravidla neziskové spolky, které se snaží pomáhat lidem ve svém okolí a zároveň šetřit přírodu. V oblasti zpracování textilu je průkopníkem právě provozovatel oranžových kontejnerů, společnost POTEX. V POTEXu dostanou novou šanci i kousky, do kterých byste to nikdy neřekli. Stačí, když je do kontejneru vhodíte suché a čisté, o zbytek se už postarají optimalizované firemní procesy.

Do domova, do útulku i do slamníku…

Ano, přesně těmito způsoby lze nepotřebné oblečení využít. POTEX spolupracuje s řadou charitativních organizací, pomáhá lidem bez domova, matkám samoživitelkám i dětem z dětských domovů, podporuje útulky zásilkami teplých dek a dalších textilií a zbylý textil, který se nehodí ani do jedné z kategorií, se snaží zpracovat efektivním způsobem třeba do podoby čisticích hadrů, výplní do slamníků, podložek, izolací nebo třeba na filtrační papír.

Tip redakce:  Dámské oblečení Mexx

Kromě oblečení můžete do kontejnerů odložit také módní doplňky, plyšové hračky nebo třeba textilie pro zvířata (oblečky, pelíšky apod.). Díky recyklaci oblečení se společností POTEX s.r.o. dostane každá z vašich věcí šanci na druhý život přesně tam, kde je jí nejvíce třeba. Zjistěte víc na www.recyklujemetextil.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz