O repasovanou výpočetní techniku mají Češi zájem. Nejen o notebooky, ale i o servery

Proč zbytečně utrácet za nový počítač, když starší model poslouží stejně dobře a vyjde na mnohem příznivější částku? Podobným způsobem uvažuje stále více Čechů a prodejci repasované výpočetní techniky mají důvod k radosti. Ale jsou „repasy“ skutečně tak výhodné, jak se na první pohled jeví?

Pokud si potrpíte na elektroniku, která voní novotou, pak repasovanému zboží zřejmě nikdy na chuť nepřijdete. Podobně je to s automobily – někdo si zkrátka nedokáže představit, že se usadí za volantem vozu, který již sloužil někomu jinému. Ale stejně jako v případě ojetin jsou i repasované servery v mnoha směrech rozumnější volbou.

Výkonu je pro běžného uživatele víc než dost

Jedním z důvodů masivního rozšíření a popularizace repasované výpočetní techniky je fakt, že již nedochází ke skokovému zvýšení výkonu nových modelů, jako tomu bylo v minulosti. Kdo si před patnácti lety pořídil počítač v high-endové konfiguraci, příliš dlouho se z oslnivých parametrů netěšil. V současnosti se vývoj soustředí spíše na minimalizaci a energetickou nenáročnost. Z hlediska výkonu však starší hardware příliš nezaostává a naopak běžným uživatelům vyhovuje i mnoho let po uvedení na trh.

Roli samozřejmě hraje i fakt, že ať už je o servery IBM, Dell či HP, které specializovaný server bazar nabízí jako repasované, ve „své době“ byly špičkou. Mimo to se do nabídky dostávají v podobě tzv. barebonů a zákazníci si je mohou nakonfigurovat s ohledem na své potřeby.

Nabídka, která se neodmítá

Resumé? Repasované servery jsou dobrou volbou pro každého, kdo chce výrazně ušetřit a nelpí na posledních technologických novinkách (které valná většina stejně nevyužije). Vždyť již po půl roce klesá cena nového počítače i o 30 %, aniž by došlo ke ztrátě funkčnosti. Starší hardware je ve vynikající kondici a disponuje dostatečným výkonem potřebný pro provoz většiny aplikací. Potřebujete snad další důvody, proč se vydat právě touto cestou?

2 komentáře od “O repasovanou výpočetní techniku mají Češi zájem. Nejen o notebooky, ale i o servery”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz