Nové muzikály

Slovo “muzikál” může každý vysvětlit jinak. Někdo ho bude charakterizovat jako druh divadla ve srovnání např. s baletem či operou, jiný ho popíše jako film. Může se jednat i o divadelní představení. Jde o žánr, ve kterém najdete literaturu, hubu a tanec spojené do jednoho celku.

Obecně platí, že muzikál je zpívaný (buď celý den, nebo se v něm může vyskytnout i mluvené slovo). Z tohoto důvodu herci, musí být nejen výbornými zpěváky a tanečníky, ale i vynikající herci.

Mezi nejúspěšnější české muzikály patří Kleopatra, Monte Cristo, Dracula, Hamelt, Angelika, Noc na Karlštejně a jiné.

Sibyla – královna ze Sáby

Premiéra byla sedmnáctého března letošního roku v divadle Hybernia. Na den narozenin autora Mira Procházky. Příběh vypráví o velké lásce a intrik. Diváci by celý děj po shlédnutí rozdělili na dvě půlky. V první Sibyla přijíždí do Jeruzaléma, kde má v plánu se setkat s králem Šalamounem. Děj je bohatě doprovázen sborovými písněmi a nechybí ani milostné duety. Druhá je skoro nepopsatelná – objevuje se zde tok času s úmrtím hlavních postav.

Jeanne d´Arc (Johanka z Arku)

Tento historický muzikál pojednávající o křehké dívce a velké bojovnici.

Johanka z Arku

Johanka z Arku

Mefisto

Poprvé se divákům představí prvního listopadu letošního roku. Autory je připravován ku příležitosti desátého výročí otevření divadla Hybernia. Děj pojednává o učenci Faustovi, který “prodal” svou duši peklu.

Premiéry v roce 2017

Beatles

Čtyři hrdinové hrají tak, že udělají vše proto, aby v budoucnu byli “jako Beatles”. Tento muzikál nabídne divákům velkou porci jejich nestárnoucích hitů. Premiéra se chystá 4. března.

Viki kráčí za štěstím

Žena ve spokojeném manželství touží po velkém vzrušení – “muži s jiskrou”. Na první pohled se do ni zamiluje populární zpěvák. Tu výše zmíněnou jiskru v něm nalézá, i přes rozmluvy jejích přátel. Celý děj doprovodí swingový orchestr B-Side Band.  Viki Bouzkovou můžete spatřit na premiéře 22. dubna.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz