Norton Ghost: záloha disku snadno a rychle

Jistě se každý už dostal do situace, kdy potřeboval přenést obsah svého počítače na datové úložiště, a to jak z důvodu průběžného zálohování dat, nebo rychlé zálohy například při mechanické závadě a následné reklamaci počítače. Ať už se jedná o první či druhý případ zálohování dat nebyla nikdy věc, která by mnoho uživatelů PC těšila, nebo ji snad prováděli rádi, a to hned z několika důvodů. Jedním z důvodů mohlo být například i to, že uživatel nikdy nebyl schopný zachovat pracovní prostředí, tak jak jej zanechal, a to v původním stavu včetně ikon na ploše, historie internetového prohlížeče, nebo v případě vášnivých hráčů těžce nabytých pozic ve hrách. Tyto věci ač se na první pohled zdají jako banální, mnoho lidí při reklamaci notebooku, nebo stolního PC řeší.

home-office-599475__340

Tento problém lze však vyřešit pomocí programu Norton Ghost od firmy Symantec. Program nabízí kompletní zálohování vašeho pevného disku ve formě bitové kopie, nebo konkrétní zálohování vámi vybraných souborů.

Jak to funguje?

K úspěšnému provedení kopie celého disku je potřeba mít nachystané nějaké menší úložiště, nejlépe se pro tento účel hodí například 16 GB flash disk, ale postačí i 8 GB ze kterého budeme bootovat. Následně pak mít disk, na který kopii zálohujeme, velikost disku záleží na velikosti dat, která hodláte zálohovat. Kopie disku lze provést bez komprese, s kompresí anebo s částečnou kompresí dat. V případě menší datové zálohy cca do 500 GB lze doporučit bez komprese. Následující postup platí pro starší verze programu Norton Ghost, ale lze jej využít i pro novější verze programu, které sice už disponují grafickým rozhraním, ale lze tedy zálohu provést za běhu PC, nicméně z důvodů obnovy registrů je tento postup jistější.

V prvním kroku si musíme vytvořit médium, ze kterého budeme bootovat, v našem případě se jedná o flash disk.  Vytvoříme flash disk, který bude bootovat DOS. Následně provedeme restart a boot z námi vytvořeného flash disku. V druhém kroku připojíme médium, kam chceme obraz uložit a postupujeme dle instrukcí uváděných v programu. Zálohování trvá cca 20 min, dle velikosti dat a způsobu komprese.

Kompatibilita

Kompatibilita záleží na původním formátu dat na disku, program by si měl bez problému poradit s formáty: FAT, FAT 32, NTFS.

Cena

Program Norton Ghost lze zakoupit přímo na stránkách výrobce za cenu 1390 Kč, což není zrovna málo, ale za cenu zachráněných dat to rozhodně stojí. Konec konců ve svém počítači lidé nosí kolikrát desetinásobné částky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz