Neplatiči alimentů přicházejí o řidičáky

Neplatiči alimentů přicházejí o řidičáky

Nový zákon, který umožňuje neplatičům alimentů odebrat řidičský průkaz, se osvědčuje.

Zákon-1

Odebírání řidičských průkazů je pro neplatiče strašákem.  Díky tomu, že neplatičům alimentů berou ,,papíry“  získávají matky od svých ex manželů i mnohdy několik let nezaplacené alimenty.

Od začátku roku můžete přijít od řidičský průkaz nejen díky přestupkům na silnici, ale také za neplacení alimentů. I přesto, že spolu neplacení alimentů a řízení nijak nesouvisí, vypadá to, že se jedná o silný argument pro neplatiče. Tohoto zákona již začali využívat exekutoři a soudci.

„Jeden dlužník neměl oficiálně dohledatelný majetek, ale okolí vědělo, že si žije nad poměry. Když jsme mu zabavili řidičák, přinesl peníze v hotovosti. Rázem se pohnuly případy, u nichž jsme předtím neuspěli ani se srážkami ze mzdy nebo obstavením bankovního účtu,“ řekl v pondělí prezident exekutorské komory Jiří Prošek.

Tip redakce:  Speciální letní nabídka od autopůjčovny SIT Automotive

Jako každý zákon má i tenhle vyjímky, mezi ni patří třeba nemožnost vzít řidičák někomu, kdo ho potřebuje k práci a je schopen to náležitě doložit.

TIP redakce:

businessLogan Daciawhite sugar_sugar

Výhodná investice     Nový Logan Dacia      Kdo vynalezl kostkový cukr?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz