Několik možností angličtiny pro předškoláky

Patříte k zastáncům názoru, že seznamovat s cizím jazykem by se dítě mělo už od raného věku? Pokud ano a máte doma batole, pak jistě řešíte, jak na to. Možností je několik. Tou první metodou, která vás možná napadne, je přihlášení dítěte do kroužku angličtiny přímo ve školce. Tyto kroužky jsou ve školkách stále, i přes určité zkomplikování situace ze strany MŠMT, populární. Většinou je vedou kvalifikovaní lektoři z externích agentur (v Praze například Wattsenglish nebo JS FAN), často v kooperaci s kmenovými pedagogy, kteří s dětmi probranou látku procvičují i v rámci běžného programu.

Problém je, že tyto kroužky zpravidla neprobíhají ve větší míře, než 50 minut týdně. Tento čas je dostatečný pro první seznámení s řečí, vytvoření vztahu k ní, naučení se základní slovní zásobě a základním obratům a budování schopnosti porozumět. Pokud máte ale zájem o intenzivnější kontakt s jazykem, budete muset sáhnout ještě po kurzu angličtiny pro předškoláky v jazykové škole.

Ačkoli jazykových škol, které se specializují na práci s dětmi, je podstatně méně, než těch pro dospělé studenty, určitě nějakou ve své blízkosti objevíte. V každém případě je lepší zvolit jazykovku, která se na výuku dětí zaměřuje, než jazykovku, která učí děti jen doplňkově. Proč? Důvodem je hlavně zázemí a specifické „know-how“.

Jazyková škola, která dlouhodobě pracuje s dětmi všech kategorií, bude disponovat třídami vybavenými koberci, obrázky, hrami, plyšáky, videi a dalšími nezbytnými pomůckami. Málokdo si také uvědomuje, že práce s předškoláky je diametrálně odlišná od práce se staršími studenty. A ne každý lektor ji zvládá.

Pokud ale najedete dobrou školu, s dobrým vybavením a dobrým lektorem, věřte, že kurz angličtiny pro předškoláky, bude pro vaše dítko opravdovým přínosem. Děti pracují v malých skupinkách, výuka je vysoce interaktivní, zpravidla postavená především na neustálé komunikaci mezi lektorem a žáčky. Děti se navíc při těchto kurzech zpravidla dobře baví a většinou ani nepostřehnou, že se vlastně něco učí. A pokud chcete dosáhnout ještě o píď větší intenzity, můžete jej do jazykovky dát na celé dopoledne. V rámci speciálního programu pro předškoláky v podobě dopoledne s angličtinou, děti své jazykové schopnosti rozvíjejí opravdu úžasným způsobem.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz