Nejhorší místa pro žití v USA: Kterým se vyvarovat a proč tomu tak je?

Americká populace dosáhla v roce 2015 316,5 milionů, což představuje nárůst o 12,5 milionu v průběhu pěti let. Nicméně, v některých oblastech populace výrazně klesla, protože tyto kraje trpěly desetiletí trvajícím ekonomickým poklesem, ztráty pracovních míst a dnes bojují s těžkou nezaměstnaností, chudobou a otázkou veřejného zdraví.

24/7 Wall St. Vyvinula index založený na třech opatření v sociální oblasti- vzdělání, míra chudoby a délka života. Většina krajů, které mají tento index nejnižší, nalezneme na venkovském jihu, soustředěných v regionech Mississippi Delta a východní Kentucky. V tomto článku se zaměříme na státy Alabama a Kentucky, které se potýkají především s velkou chudobou a nízkou mírou nezaměstnanosti.

více v článku...

Tip redakce:  PowerUp! otevírá přihlášky. Zapojte se do největší evropské startupové soutěže v oblasti udržitelných energií

Greene County, Alabama

Nezaměstnanost v Greene dosahuje téměř 10,1 %  a mzdy v tomto kraji patří k nejnižším v zemi. Typická rodina zde dosahuje příjmů jen 20.541 $ ročně, a to je 53.889 $ příjem na celostátní úrovni. Greene County je jedním z pouhých 18 amerických okresů, ve kterých žije pod hranicí chudoby více než 40 % populace, více než dvojnásobek vnitrostátní sazby chudoby, která činí 16 %. Průměrná délka života zde činí  73,6 let. V Alabamě se potýká s chudobou i další okres, a to Wilcox County. Zde dosahuje chudoba 37,7 % a průměrná délka dožití je 72 let.

 

Výsledek obrázku pro greene county alabama

Greene County, Alabama

Breathitt County, Kentucky

Téměř třetina obyvatel(13.600) z Breathitt Conty žijí v chudobě. Taková finanční nouze může výrazně omezit možnosti jedince, pokud jde o jídlo, přístupu ke zdravotní péči a řadu dalších otázek související se zdravím. Průměrná délka života je zde pouhých 70,6 let a řadí se k nejnižším ze všech krajů v USA. Míra vzdělání je taky nízká. Je zde méně než 70% dospělé populace lidí, kteří dokončili vysokou školu. V Harlan Conty v Kentucky dosahuje průměrná délka života pod 70 let a činí přesně 69,9 let. V tomto kraji má pouze 11,7 % dospělých bakalářský titul, a to je mnohem menší podíl, než dosahují zbylí američané (29,8%).

Tip redakce:  Dovolená v Itálii

 

Breathitt County, Kentucky

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz