Nebankovní půjčky: kdy mohou být dobrým řešením?

Půjčka od banky není pro každého. Bankovní instituce mají poměrně přísné požadavky na žadatele, důkladně si je „proklepnou“ a vyhoví těm s dostatečnou bonitou. Navíc na peníze budete určitou dobu čekat. Takže stručně řečeno, půjčky od banky jsou tu ve valné většině případů pro lidi, kteří netrpí akutním nedostatkem peněz. Jenže co dělat, pokud potřebujeme menší obnos hned, jelikož nám nevystačí peníze z výplaty nebo máme neočekávaný výdaj a zároveň půjčku od banky nechceme nebo na ni nedosáhneme? Jsou tu ještě nebankovní půjčky.

nebankovni-pujcky

Vybírejte na základě objektivního srovnání půjček

Půjčka od nebankovní instituce většinou neposkytne závratný obnos, ale i pár tisícovek dokáže „vytrhnout trn z paty“. Počet společností, které je nabízejí, stále roste. Některé jsou na našem trhu krátce, jiné již mají dlouhou historii. V tom, abychom si dobře vybrali půjčku, které nám bude momentálně vyhovovat nejvíce, pomůže srovnání nebankovních půjček. Dozvíte se, kolik peněz můžete získat, kolik vás to bude celkem stát, jakou dobu máte na splacení a další důležité údaje. Poté si vyberete produkt, který vás zaujal, a můžete pokračovat v procesu vyplňování žádosti.

Princip nebankovních úvěrů

Většina nebankovních půjček funguje na podobném principu. Jedná se o rychlé online půjčky, které po schválení žádosti peníze na účet poskytnou v řádu hodin, nemusíte kvůli nim chodit na žádnou pobočku, ale stačí vám internet. Některé společnosti dokonce poskytují i hotovostní půjčky. Specifikem je i krátká doba, kterou máte na splacení. Nebankovní instituce ale neposkytují pouze krátkodobé online půjčky, získat můžete i více peněz na delší dobu. Počítejte s vyššími úroky a poplatky než u bank. Rychlé neboli sms půjčky žadatele většinou nijak zvlášť neprověřují. Pokud si ale chcete půjčit více, budete pravděpodobně potřebovat ručení.

Každou půjčku si dobře promyslete

Půjčky online mohou dobře posloužit, ale pozor, mají i svá úskalí. To, jak dobře jsou dostupné, i když třeba nemáte pravidelný příjem, svádí k tomu, si půjčovat bezmyšlenkovitě. Pokud ale vše promyslíte, zvážíte své možnosti a půjčíte si na to, co je opravdu nutné, mohou dobře posloužit.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz