Na víkend k sousedům aneb krásy Bratislavy

Je spousta míst, kam se můžete vydat jen tak na víkend. I v Česku se nachází dost pěkných měst, a ani pokud chcete vyjet do zahraničí, nemusíte mířit nikam daleko. Ostatně ono se to na dva dny ani nevyplatí. Co byste řekli výletu k našim sousedům do Bratislavy?

Hlavní město Slovenska sice neskýtá tolik zajímavostí jako historicky významná Praha, ovšem stále je tady toho dost k vidění.

Za architekturou nejen na hrady

Bratislavský hrad je asi prvním, co vás napadne navštívit. Tuto dominantu města byste určitě neměli vynechat, kdysi byl dokonce sídlem uherského panovníka a v korunovační věži ležely korunovační klenoty tehdejších králů. Ostatně centrum Bratislavy je dobrým výchozím bodem pro plánování programů, proto si najděte hotel někde v těchto místech. Nedaleko od hradu se nachází třeba vyhlášené Mercure Bratislava Centrum, čtyřhvězdičkový hotel s 175 unikátními pokoji.

Tip redakce:  Jezdíte rádi na kole? Máte rádi zábavu?

Kromě něj nevynechejte také Devínský hrad, tedy spíš zříceninu gotického hradu nacházejícího se v městské části Bratislavy. Má za sebou bohatou historii, o níž vám místní průvodci jistě popovídají. Je dokonce spojen se známou čachtickou paní.

Dále navštivte Prezidentský palác zvaný také Grasalkovičův palác. Zde sídlí slovenský prezident. A za návštěvu stojí i Františkánský kostel a Katedrála sv. Martina.

Na procházky do muzeí a ZOO

Vyhlášená je i bratislavská ZOO. Mají tady přes 170 různých zvířat, přičemž byste rozhodně neměli vynechat pavilon divokých šelem. Právě zde se poprvé v bývalém Československu povedlo odchovat hyeny žíhané a leoparda skvrnitého.

Je pravda, že nyní v zimě byste možná víc ocenili procházky po areálu nějakého muzea. V Bratislavě mají moc hezké Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy Bratislava nebo také Archeologické múzeum SNM.

Tip redakce:  Lyžování v Alpách za půl milionu? Pojištění se vyplatí

Večer do pohodlného hotelu

Co by to bylo za dovolenou, kdybyste si během ní neodpočinuli? Na relaxaci bude čas večer na hotelu, proto si vyberte ten správný. Skvělou volbou mohou být již zmiňovaný hotel Mercure Bratislava Centrum nebo třeba hotel Ibis Bratislava Centrum. Ostatně ten má svou sesterskou pobočku také v našem hlavním městě. Možná Ibis hotel v Praze znáte. Ibis hotel doporučujeme, pokud chcete v Bratislavě ochutnat tradiční slovenské pokrmy, mají tady výbornou restauraci. Určitě stojí za to poznat slovenské hlavní město po všech stránkách.

2 Komentáře od “Na víkend k sousedům aneb krásy Bratislavy”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz