Mostový jeřáb

Mostový jeřáb

Jak už název naznačuje, mostový jeřáb svým tvarem připomíná most. Hlavními součástmi mostového jeřábu jsou most, příčníky, opatřené koly a pohonným ústrojím.

Zdvíhací zařízení je buď podvěšené na nosníku mostu, podvěsný kladkostroj nebo kočka, pohybující se po kolejnicích mostů dvounosníkového mostového jeřábu.

Jeraby Adamec, Mostovy jerab, portalovy jerab

Mostový jeřáb

Slouží tedy jak k vertikálnímu zdvihu nebo spouštění, tak k horizontálnímu přesouvání břemen. Jako závěsný prostředek slouží hák. Další možností je osazení zdvíhací traverzou, která může být opatřená magnety nebo i otočná.. Mostový jeřáb lze ovládat pomocí dálkového ovládání nebo závěsným ovladačem nebo ve speciálních případech z kabiny.

Tip redakce:  Noční běh pro Světlušku po druhé

Mostový jeřáb má nosnost od několika stovek kilogramů až po několik stovek tun. Mostové jeřáby se mohou používat např. v řemeslnických dílnách, skladech, překladištích kontejnerů nebo i v těžkých provozech, např. pro manipulaci s velmi těžkými břemeny.

Mostový jeřáb

Dalším vyráběným typem jeřábů jsou jeřáby portálové. Mezi speciální typy portálových jeřábů patří kontejnerový jeřáb konstruovaný pro překládání standardních přepravních kontejnerů mezi lodí a přístavem, dále tovární portálový jeřáb pro zdvihání a přepravu menších břemen v rámci tovární haly či kolejnicový portálový jeřáb používaný v různých provozech, např. v ocelárnách nebo opravnách lokomotiv. Kolejnicový portálový jeřáb pracuje na elektrický pohon.

Mostové jeřáby Adamec Crane Systems

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz