Moje vysněná dovolená na ostrově Mauricius

Někdy je zapotřebí udělat stop a alespoň na chvíli přerušit koloběh pracovního i osobního stresu. Práce a rodinné záležitosti nikam neutečou a abychom je zvládli, potřebujeme dostatek pozitivní energie. A kde jinde ji získat než na vysněné dovolené? Patříte-li mezi milovníky cestování, určitě si čas od času pohráváte s myšlenkou, že si sbalíte jen to nejnutnější a vyrazíte do světa. Tak proč to odkládat? Já jsem na tom úplně stejně a brzy se vydám vstříc novým zážitkům na ostrov Mauricius. Kdo ví, možná vás následující řádky inspirují a nakonec se na čarokrásných plážích ostrovního státu setkáme…

Mauricius

Koupání, procházky přírodou, golf a skvělá kuchyně

Proč mě zaujala právě dovolená Mauricius? Dost možná proto, že se mu přezdívá „klenot Indického oceánu“. Poslední dovolenou jsem absolvoval někdy před deseti lety, a proto by ta následující měla stát za to. Miluji moře, bělostné pláže a tyrkysové zátoky – v tomto ohledu patří Mauricius k tomu nejlepšímu. Ale nejde jen o koupání, rád hraji golf a zdejší zázemí je ideální pro začátečníky i pokročilé. Když k tomu přičtu překrásný přírodní kolorit, ve kterém nechybí pralesy, vodopády a všudypřítomné exotické druhy ptactva, je rozhodnuto.

Za zmínku však stojí také místní botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses a historické stavby ve městě Moka. A konečně i místní kuchyně bohatá na tropické ovoce, ryby a mořské plody.

Kdo mi s přípravami na vysněnou dovolenou pomohl?

Pokud vás zajímá, jakým způsobem plánuji cestu, odpověď vás možná překvapí. Nechal jsem to na profících z cestovní kanceláře Dovolená snů s.r.o., kteří pro mě zajistí vše potřebné. Od letenek a ubytování, až po program. A že to nebyl jednoduchý úkol – během pobytu chci procestovat ostrov od severu k jihu. Vzhledem k tomu, že majitelé cestovky Mauricius procestovali, věřím v naprostou spokojenost.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz