Mexiko čelilo dalšímu zemětřesení

Mexiko bylo v úterý zasaženo dalším silným a doslova ničivým zemětřesením. Má na svědomí lidské životy, ale vysoké finanční škody. Nejvíce se dotklo obyvatel hlavního města Mexico City. Velkou roli na způsobených škodách hrál varovný systém, který bohužel nedokázal včas upozornit na blížící se otřesy.

Zemětřesení v Mexiku

Přitom Mexiko riziko možného zemětřesení v minulosti nepodcenilo. Instalovalo moderní systémy, které v případě blížícího se zemětřesení vysílají varovné signály. Při posledním zemětřesní ale bohužel včas nezareagovalo. Jak se ukázalo, tento problém vznikl také v závislosti na umístění této techniky. Senzory, které měly na otřesy upozornit, se nachází u pobřeží, epicentrum zemětřesení bylo však tentokrát přímo ve vnitrozemí. Jednoduše řečeno, v okamžiku kdy systémy zaznamenaly otřesy, probíhalo již samotné zemětřesení ve městě. K obyvatelům se tak varování dostalo až příliš pozdě.

Podle vyjádření ředitele Národního centra pro prevenci přírodních katastrof, je ale takřka nemožné, aby bylo město před zemětřesením včas varováno. K tomu, aby byl varovný systém aktivován, by musely být otřesy zaznamenány minimálně třemi senzory. A protože je sytém navržený k tomu, aby rozpoznal přicházející zemětřesení na pobřeží, nestalo se tak.

Zemětřesení v Mexico City

Mexiko je bohužel díky svému podloží k zemětřesení velmi náchylné. Před tím úterním čelilo dalšímu zemětřesení před hned dvěma týdny. Další velmi ničivé zemětřesení o síle 8,1 stupně proběhlo v září minulého roku. Samotné Mexico City leží na trvale podmáčené půdě, což ve spojitosti se špatnými základy u některých staveb znamená, že jsou škody na životech a budovách o to vyšší

2 komentáře od “Mexiko čelilo dalšímu zemětřesení”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz