Matrace 90×200, 140×200 nebo 160×200 cm?

Výběr vhodné matrace závisí na mnoha parametrech. Jedním z nich jsou i rozměry. Samozřejmě svou roli hraje také tvrdost nebo použité materiály. Rozměry však ovlivňují, zda se nová matrace vejde do rámu postele nebo kolik zabere v místnosti prostoru. Rozměr matrace 90×200 cm patří stále mezi ty nejpopulárnější, protože lze využít tradičně na jednolůžko, tak i na manželskou postel, když se partneři rozhodnou každý pro svou vlastní matraci. Často se stává, že má každý z partnerů jiné požadavky na tvrdost nebo na materiálové složení. Také je lepší oddělené matrace do jedné postele pořídit tehdy, když je mezi partnery velký váhový rozdíl.

Jak na výběr matrace 140×200 cm

Tip redakce:  Nadýchané a měkoučké osušky z bambusu

Při výběru matrace 140×200 cm můžete postupovat podobně jako při koupi matrace menších rozměrů. Tato matrace je vhodná na středně velkou postel, která velkoryse poslouží jako jednolůžko i jako úsporné letiště. Tyto matrace se nabízejí o různé tvrdosti, běžně i s paměťovou pěnou. Mohou být pružinové, latexové, pěnové nebo třeba taštičkové. Vyrábějí se z celé škály materiálů. Dnes se těší největší oblibě studená PUR pěna, která se dobře tvaruje a zároveň tělu poskytne dostatečnou oporu.

Matrace 160×200 cm mají své výhody

Věděli jste, že prvotřídní zdravotní matrace pomůže vyřešit vaše problémy se zády nebo obecně s bolestmi pohybového aparátu? I ta může mít mimo jiné rozměry matrace 160×200 cm. Obvykle má hypoalergenní potah, který zároveň slouží i jako ochrana před nečistotami nebo potem. Snadno ho sejmete a vyperete v pračce. Pro rychlé usušení ho můžete mokrý a vyždímaný vložit i do sušičky. Matrace o všech standardních i o atypických rozměrech pořídíte v obchodě matrace-store.cz, kde je pro vás připraven bohatý sortiment za skvělé ceny. Zakoupíte zde například i speciální přistýlkové matrace nebo matrace do dětských postýlek.

Tip redakce:  Vysněný pronájem bytu v Praze

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz