Ložní soupravy – vybírejte podle feng-shui!

Tahle staré čínská filozofie má rozhodně něco do sebe, jelikož je založena na harmonii člověka a prostoru. Díky ní zvládnete uspořádat svůj prostor tak, abyste se v něm cítili opravdu příjemně. Ale nejedná se pouze o rozložení nábytku, jak by se mohlo zdát, ale svou velkou roli ve feng-shui hrají o barvy a materiály – například ložní soupravy či závěsy ve vaší ložnici. Zrovna tato místnost by měla být tou nejpříjemnější „svatyní“, jelikož zde strávíme skoro třetinu svého života!

Jak vnímat barvy podle feng-shui?

Barvy ložní soupravy mohou ovlivňovat dokonce i kvalitu našeho spánku a usínání, tudíž je nezbytné, aby bylo vybráno správně a sladěno do uklidňujících odstínů. Stejně důležité jsou barvy stěn, záclon a závěsů.

Jaké mají jednotlivé barvy význam?

  • Žlutá

Nejsilněji odráží světlo, jež na něj dopadá z okna. Navozuje pocit bezpečí a zázemí. Nicméně doporučujeme využít její jemnější odstíny, jako je béžová, okrová či světle hnědá.

  • Zelená

Zelená je barvou života, ale zároveň i nejvíce uklidňující barvou. Navozuje pocit pohody a mimoděk tak posiluje imunitu.

  • Růžová

Typicky ženská barva, jež navozuje harmonii. Růžová barva ložního prádla je samozřejmě známkou skvělého partnerského života, podporující jejich štěstí a navozující touhu po intimnostech.

  • Červená

Na jednu stranu je červená barvou ohně a nenávisti a na druhou stranu je barvou lásky a vášnivosti. V případě ložního prádla doporučujeme vsadit na její jemnější odstíny, než zvolit zářivě červenou nebo rudou.

  • Modrá

Modrá je barvou poznání a intelektuálního zaměření. Podívejte se kolem sebe – modrá barva nás prakticky obklopuje – ať už se jedná o vodu či oblohu. Světlejší odstín evokuje otevřenost.

  • Černá

Samozřejmě se nedoporučuje pořizovat ložní prádlo celo-černé. Je to barva smutku – a stejně tak na vás bude působit i celou noc. Můžete ji použít jako barvu lemů či ornamentů, nicméně více ne.

A jakou barvu ložního prádla si vyberete vy?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz