Lidl si sype popel na hlavu

Aféra, která vypukla po tom, co si zákazníci všimli, že Lidl smazal kříže ze svých letáků propagujících tzv. „řecké dny“, má svoji dohru. Lidl se po velké vlně nevole, která se na něj snesla doslova ze všech stran, snaží vše urovnat. Německá centrála slíbila, že dohlédne na nápravu této nešťastné situace a do svých letáků kříže vrátí ihned, jakmile to bude možné. Česká pobočka se po vypuknutí této kauzy od kroku německé centrály okamžitě distancovala.

Otázkou je, zda tímto naprosto nesmyslným krokem Lidl skutečně nepřišel o část svých klientů. Nesouhlasných reakcí bylo mnoho, a množily se zejména na sociálních sítích, kde se zákazníci navzájem utvrzovali v rozhodnutí, že již tento řetězec nebudou svými nákupy nadále podporovat. Tento krok však kritizovali i evropští politici a v neposlední řadě samozřejmě také samotní Řekové.

A není se čemu divit. Lidl jež v jiné, nedávné kauze velmi důrazně dbal na to, aby v jeho reklamách byli zastoupeni modelové různých barev pleti, což se zdálo jako velmi správné brojení proti náznakům rasizmu a netolerance, ve své další reklamní kampani velmi překvapivě maže v letácích kříže na kostelech z ostrova Santoriny. Proč, protože mu zřejmě z nějakého důvodu narušovaly jeho reklamu. Jak jinak si vysvětlit jejich retuši. Otázka, která jistě napadá nejednoho Evropana, zní, zda by postupoval stejně, kdyby se jednalo o jiné náboženské symboly.

Dle oficiálního vyjádření se však nejednalo o úmysl a všem zákazníkům se tento řetězec omlouvá. Snad si tedy v Lidlu uvědomili, že být za každou cenu neutrální, zkrátka nejde aplikovat na všem. Příště třeba, k radosti svých zákazníků, zapojí do svých reklamních kampaní více zdravého rozumu, nebylo by to na škodu. Přece jen si dnes zákazník může vybrat z konkurence, která je všude kolem. Bylo by tedy velmi nerozumné nenaslouchat hlasu klientů, kteří mu ještě zbyli.

1 Komentář od “Lidl si sype popel na hlavu”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz