Lidé stále více využívají bankovní služby prostřednictvím mobilního telefonu

Dnešní mladá generace si už svůj každodenní život nedokáže absolutně představit bez mobilního telefonu. A právě tito lidé se postupně dostávají do produktivního věku, jež je hlavní cílovou skupinou bankovních služeb. Jednotlivé bankovní instituce jsou si toho plně vědomi a nezbývá jim nic jiného, než se novému digitalizovanému světu přizpůsobit. Tradiční zákazník, který navštěvuje kamennou pobočku banky s ručně vypsaným platebním příkazem se už skutečně stává minulostí. Ještě někdy před 20 lety byl počítač pouhým zdrojem informací, dnes s pomocí internetu z něj řídíme i svůj běžný život. Každá domácnost je napojena na internet, kdykoli máme přístup do online bankovnictví, nákupy pořizujeme na internetu a i svůj rodinný rozpočet plánujeme s využitím různých finančních systémů. A doba už pokročila natolik, že i stolní počítač není v popředí zájmu, ba právě naopak. Lidé stále více a více vyžadují, aby bylo možno co nejvíce služeb obsluhovat právě přes smartphony, tablety a standardní mobilní telefony.

Potřebujete půjčku? Stačí vzít jen mobil do ruky

Neustálé propojení s bankovním účtem pomocí aplikace na telefonu umožňuje běžným uživatelům neustálý přehled o svých financích. A co teprve, když zjistíte, že se peněz nedostává a začnete uvažovat o půjčce? Kreditní karta má přečerpaný limit, banka vám více nepovolí, co teď? Půjdete vypisovat žádost do banky a nebo využijete okamžité efektivní řešení v podobě nebankovní půjčky? V ruce máte telefon s připojením na internet, tak proč nevyužít třeba nabídku Rychlé půjčky na účet bez 1 Kč! Tento finanční produkt vyřídíte kompletně online. Na příslušných stránkách vyplníte kontaktní formulář svými základními údaji, ten odešlete a vzápětí je půjčka schválena. SMS zprávou obdržíte kód nezbytný k dokončení celé transakce a peníze jsou vám ihned odeslány na bankovní účet. V řádu několika minut máte opět zůstatek na kontě navýšen. Proto i půjčky sjednané online se těší velké oblibě mezi zákazníky.

Půjč

Bankovní služby

Online bankovnictví má nové konkurenty

Postupným inovacím na poli bankovních a bezhotovostních služeb se meze rozhodně nekladou. Tradiční bankovní model, kdy každý běžný účet má svoji podobu online bankovnictví a pro klienta je tedy přístupný odkudkoli a kdekoli, začíná být nedostačující. Konkurence se proto snaží zákazníky zaujmout něčím novým, dokonalejším, aby platební metody byly rychlejší, bezpečnější a levnější. Již před dvěma lety byla každá druhá vydaná platební karta bezkontaktní. A dovedete si představit, že zanedlouho budete mobilem platit stejně jako kartou?

Snaha vývojářů je nekonečná, vždyť už dnes není telefon jen prostředkem k telefonování, ale díky operačnímu systému je pro nás i malým počítačem. Konkurence je velká, nových platebních metod neustále přibývá a je jen otázkou času, která z nich se u zákazníka nejvíce osvědčí.

Elektronické převody peněz budou probíhat neustále a ke slovu se jednou dostanou i mobilní peníze. Ovšem hlavním cílem všech platebních systémů je především dokonalé zabezpečení elektronických plateb a ochrana spotřebitele.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz