Letní dovolená a ubytování v Krkonoších

Nejvyšší české pohoří – Krkonoše – jsou sice rájem zimních sportů, ale ani v letním období nepřijdete zkrátka. Zatímco v údolích rtuť teploměrů přesahuje neúprosné třicítky, na horách panuje příjemnější klima. V následujících řádcích jsme pro vás připravili několik tipů, kam byste se mohli v Krkonoších vydat.

pohadkova stezka mala upa

Zajímavosti a památky Krkonoš

Dominující horou Krkonoš je Sněžka, jejíž vrcholek chce zdolat každý, kdo toto panoramatické pohoří navštíví. Z okolí Pece pod Sněžkou vede na vrchol nejvyšší hory ČR spousta přístupových cest. Nejoblíbenější je trasa vedoucí Obřím dolem, kudy protéká nejvýše pramenící řeka v tuzemsku – Úpa. Cestou na vás čeká včetně vzácné fauny a flóry také technická památka Trkač.

Na Hnědém vrchu, který místní obyvatelé nazývají Bramberk, stojí nejvyšší krkonošská rozhledna. Na dřevěnou rozhlednu vysokou 31 metrů směřuje pěšina a pro pohodlnější turisty je připravena lanovka. Z ochozu rozhledny se vám otevře výhled na pecké údolí a vrcholy Krkonoš, jako jsou Sněžka, Luční, Růžová, Studniční a Černá hora. Za hezkého počasí můžete zhlédnout dokonce daleké Orlické hory a Jeseníky.

Krkonoše skrývají přírodní skvosty v jeskyních. Bozkovské dolomitové jeskyně, které se nachází v obci Bozkov u Semil, představují největší podzemní jezero v Čechách. Jejich chloubou jsou pozoruhodné útvary připomínající předměty z lidského světa.

Ubytování v Krkonoších

Pakliže je ve vašich myšlenkách pouze letní dovolená a ubytování Krkonoše, neměli byste výběr vhodného ubytovacího zařízení nechávat na poslední chvíli. V centrech horských středisek se nachází luxusní hotely, jejichž součástí bývá také wellness zóna. Nechybí ani pestrá nabídka apartmánů, horských chatek a srubů. A levnější variantou ubytování jsou zdejší penziony. Na své si přijde každý návštěvník Krkonoš. Vice informací naleznete na turistickém portálu o Krkonoších: www.region-krkonose.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz